|
|
|
|
 |
Törölt nick
2010-02-19 23:09:23
|
56
|
Netán...
Faelgázosítás >> keverék gáz.
Zöldhulladék+wc+moslék komposztálása >> metán.
A kapott gáz tárolható, égethető..kazánban, motorban.
Igény szerint automatán.... |
|
A hozzászólás:
 |
Mekk Elek ezermester
2010-02-19 19:34:50
|
50
|
Alternatív rövidtávú (max pár napos) energiatárolás: Az akksikkal annyiféle gond és nemkívánt veszteség van, hogy szerintem komolyabban utánajárhatnánk néhány alternatív energiatároló módszernek: - sűrített levegő: kisnyomású rendszer némi ügyességel házilag is összebarkácsolható, de a nagy tartályok ára (és helyigénye) komoly költségeket sejtet, magas nyomásnál meg a kompresszor ára horror valószínűleg. - lendkerék: szerintem az egyik legjobb alternatív energiatárolási megoldás, azonban az energia bevitele és kivétele házilagos megoldásokkal nem kivitelezhető egyszerűen. - stb.
(nem hiszek az akkumulátorok kapacitásának ugrásszerű fejlődésében, ezért ha sok pénzem lenne, talán alapítanék egy lendkerékgyárat :) |
|
Előzmény:
 |
peterch
2010-02-19 17:53:56
|
47
|
| Nyaron nem latok problemat a dologban, mert a legnagyobb fogyasztok napkozben mehetnek a szolar panelekrol(en 3x 5400W -ot terveztem beepiteni) es kozben toltodnek az aksik is. A HMV-t a napkollektorok keszitik. A gond csak telen jelentkezik, amikor a dieselnek 3 naponta 8-10 orat kell uzemelnie. Ez az idoszak maximum 80-100 nap. Szerintem . |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|