|
|
|
|
 |
Johannes Angelos
2010-02-19 20:14:32
|
54
|
Megnéztem a pontos fogyasztásunkat, az elmúlt egy hónap alatt 1000 kWh körül volt, ahogy írtam délelőtt. A megoszlása fogyasztók szerint: - fűtés és HMV 720 kWh (ezt nem tudom szétszedni) - légtechnika fogyasztása 45 kWh - macskáknak fűtés 60 W-os égővel, szintén 45 kWh - a maradékot ette meg a világítás és háztartási gépek
még van mit javítani rajta... |
|
A hozzászólás:
 |
Axióma
2010-02-19 17:56:23
|
48
|
| Kivancsi voltam, ezert megneztem ezt az idoszakot a mi egyaltalan nem passziv hazunkra. Fogyasztottunk 360m3 gazt (napkollektor majdnem nullat hozott, majdnem nulla fozes is volt benne, szoval legyen ez a futes es hmv ossz 3400 kWh ha jol szamolom), plusz 400 kWh elektromos aram. Majdnem otszoros... ja es kisebb haz (108 nm futott). |
|
Előzmény:
 |
wulfin
2010-02-19 08:45:36
|
2
|
Gondolatebresztunek nehany adatot irnek a sajat passzivhazamrol amit szeretnek idovel ilyen autonom hazza alakitani.
2010 Jan 15 - Feb 15 kozotti meglehetosen hideg idoszakban a mert fogyasztas: 1150 kwh volt.
Ez kb igy all ossze:
800 kwh futes 200 kwh melegviz 150 kwh egyeb
A hoenergia eloallitas nappkollektor + vizteres pelletkandaloval fog tortenni, igy a hoenergiat egesz evben 100% megujulo forrasbol tudom fedezni.
Az igazan nagy kihivas a teli idoszakban a 150 kwh egyeb eloallitasa. Ez napi 5 kwh-t jelent.
Egyik lehetoseg a kandalloval integralt valamilyen hoerogep lenne (pl stirling). Latszik hogy a hoenergia mindossze 15% elegendo lenne villamos energia formajaban igy alacsony hatasfoku szerekzetek is szoba johetnek. A jovoben napelemeket is tervezek, de a legfobb keredes ezek meretezese. Ha telen lehetne hoerogepet hasznalni akkor joval kevesebb napelem is elegeendo lenne.
Itt a topikban arra a kerdesre keresnem a valaszt mi lehet az optimalis muszaki megolda ami minimalis koltseg mellett kepes megvalositani a koncepciot. Nyilvan tetszoleges raforditassal konnyeden meg lehet tenni ezt, a kerdes ha az elejetol fogva ilyen epulet a cel alapos tervezessel es optimalizallssal mi az amit el lehet erni, versenykepes lehet-e ez az alternativa akar most akar a kozeljovoben? |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|