|
|
|
|
 |
peterch
2010-02-19 17:53:56
|
47
|
| Nyaron nem latok problemat a dologban, mert a legnagyobb fogyasztok napkozben mehetnek a szolar panelekrol(en 3x 5400W -ot terveztem beepiteni) es kozben toltodnek az aksik is. A HMV-t a napkollektorok keszitik. A gond csak telen jelentkezik, amikor a dieselnek 3 naponta 8-10 orat kell uzemelnie. Ez az idoszak maximum 80-100 nap. Szerintem . |
|
A hozzászólás:
 |
Mekk Elek ezermester
2010-02-19 17:41:35
|
45
|
A villanyosságról sziget üzemben: Az a a legjobb, ha az igény pillanatában van legyártva az energia a szükséges mennyiségben, mivel az energia átmeneti akkumulátoros tárolása nem kevés energiaveszteséggel jár. De a mindig a szükséges mennyiségű villanyt termelő, optimális energiafelvételű generátorok etetése a legdrágább/legérzékenyebb, hiszen ők csak jól adagolható üzemanyaggal (pellet, gáz, olaj, alkohol, stb) tudják az energiafelvételüket a pillanatnyi elektromos igényhez igazítani. Ezeket a tüzelőanyagokat azonban a legtöbb ember nem képes maga előállítani (és megfelelő menyiségben tárolni), ezért a tökéletes világtólfüggetlenség ezekkel nem valósul meg. Ráadásul nem is a legolcsóbbak. A házilag is kitermelhető és feldogozható fával is lehet áramot fejleszteni, de lényegesen rosszabb hatásfokkal: mivel itt a pillanatnyi hőmennyiséget (= pillanatnyilag kivehető elektromos energia mennyiségét) nem a pillanatnyi áramigény vezérli, ezért rákényszerülünk az energia átmeneti tárolására. Az akkumulátoros tárolás veszteségei miatt viszont meggondolandó, hogy valóban a drága (de jól adagolható) enegiahordozó-e a drágább. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|