|
|
|
|
 |
digium
2010-02-19 17:32:36
|
43
|
| Környezetszennyezési oldalról hatalmas különbség van a dízel (akár bio) és az etanol között. Ez csak újabb kérdéseket vet fel: Számít az ökológiai lábnyomunk, vagy olcsó legyen? |
|
A hozzászólás:
 |
peterch
2010-02-19 17:23:49
|
42
|
Szia !
Az igaz, hogy a bioetanol megujulo, de ha a berendezeseket vesszuk figyelembe, akkor a diesel uzemuek hatasfoka joval nagyobb, az elso eseteben 25% a masodik eseteben 40% korul, ami a kiveheto mechanikus energiat illeti. Ezert inkabb biodiesel. Szerintem.
Udv , Peter. |
|
Előzmény:
 |
Mekk Elek ezermester
2010-02-19 17:18:58
|
41
|
Az etanolt természetesen megújuló energiaforrásnak tekintendő. Annyira, hogy némi termőfölddel és vegyészkedéssel házilag is előállítható. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|