Keresés

Részletes keresés

digium Creative Commons License 2010-02-19 17:32:36 43
Környezetszennyezési oldalról hatalmas különbség van a dízel (akár bio) és az etanol között. Ez csak újabb kérdéseket vet fel: Számít az ökológiai lábnyomunk, vagy olcsó legyen?
A hozzászólás:
peterch Creative Commons License 2010-02-19 17:23:49 42
Szia !

Az igaz, hogy a bioetanol megujulo, de ha a berendezeseket vesszuk figyelembe, akkor a diesel uzemuek hatasfoka joval nagyobb, az elso eseteben 25% a masodik eseteben 40% korul, ami a kiveheto mechanikus energiat illeti. Ezert inkabb biodiesel.
Szerintem.

Udv , Peter.
Előzmény:
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2010-02-19 17:18:58 41
Az etanolt természetesen megújuló energiaforrásnak tekintendő.
Annyira, hogy némi termőfölddel és vegyészkedéssel házilag is előállítható.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!