Keresés

Részletes keresés

peterch Creative Commons License 2010-02-19 17:23:49 42
Szia !

Az igaz, hogy a bioetanol megujulo, de ha a berendezeseket vesszuk figyelembe, akkor a diesel uzemuek hatasfoka joval nagyobb, az elso eseteben 25% a masodik eseteben 40% korul, ami a kiveheto mechanikus energiat illeti. Ezert inkabb biodiesel.
Szerintem.

Udv , Peter.
A hozzászólás:
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2010-02-19 17:18:58 41
Az etanolt természetesen megújuló energiaforrásnak tekintendő.
Annyira, hogy némi termőfölddel és vegyészkedéssel házilag is előállítható.
Előzmény:
wulfin Creative Commons License 2010-02-19 16:45:45 39
"Az etanol nálad megújulónak számít?"

Olyan cuccokra gondolok ami eletkepes lesz akkor is ha nem lesz fosszilis. Tudom ez se tul jo definicio de jobb ez van jobb hijan:)

Az etanol valos alternativa lehet, 1 kwh eleg draga viszont belole. A pellet kwh-ja joval olcsobb. Azt gyanitom az etanol gyatas energia merglege nem olyan jo ezert draga.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!