|
|
|
|
 |
wulfin
2010-02-19 16:45:45
|
39
|
"Az etanol nálad megújulónak számít?"
Olyan cuccokra gondolok ami eletkepes lesz akkor is ha nem lesz fosszilis. Tudom ez se tul jo definicio de jobb ez van jobb hijan:)
Az etanol valos alternativa lehet, 1 kwh eleg draga viszont belole. A pellet kwh-ja joval olcsobb. Azt gyanitom az etanol gyatas energia merglege nem olyan jo ezert draga. |
|
A hozzászólás:
 |
digium
2010-02-19 16:40:44
|
38
|
Az etanol nálad megújulónak számít? (Nem kell sokkal több segédenergia az előállításához mint a pellethez.) Alapanyaga a mi égövünkön lehet kukorica, búza, árpa... Égéshője duplája a fának, 2/3-a a földgáznak. Könnyű tárolni. Be lehet menni a boltba, és kész aggregátot venni, ami etanollal működik. Megfelelő inverter akkumulátorcsomag párossal meg is oldottad a problémát. Ha akkumulátoros-önindítós változatot veszel, még be sem kell rántani! Tudom, mi lesz, ha nem lesz etanol? Akkor biztosan lesz pellet? |
|
Előzmény:
 |
wulfin
2010-02-19 16:04:37
|
35
|
"Fontos kérdés, hogy jelenleg miért lehet szükség JELENLEG egy ilyenre?"
20 eve se volt szukseg passzivhazakra megis foglalkoztak vele, aminek eredmenyekeppen ma mar szeles korok szamara elerheto a technologia. Sot ugy nez ki hamarosan sztenderd lesz. Az autonom hazrol pont ugy erdemes gondolkodni most mint 20 eve passzivhazrol volt. Lehet hogy nem ez lesz a jovo lehet hogy igen. Par megszallot embert erdekelhet ma is ez a dolog nekik nyitottam a topikot:) Sorra felmerult a dolog mas topikokban mar gondoltam ideje neki csinalni egy helyet. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|