|
|
|
|
 |
wulfin
2010-02-19 16:34:23
|
37
|
| Na pont ilyen koncepciok kellenenek es muszakilag, koltsegileg osszehasonlitani oket. En is leirom majd az en koncepciomat reszletesebben. |
|
A hozzászólás:
 |
peterch
2010-02-19 16:29:14
|
36
|
Szia !
Nekem pont egy ilyen autonom haz volt a tervem es ugy nezett ki,hogy ebben az evben megepitem. sajnos a telkek amiket kineztem, arban nagyon jok lettek volna. De nem lett beloluk semmi. Elkepzelesemet annak idejen mar leirtam, hogy egy dupla fagerendavazas konnyuszerkezetes lett volna passziv kivitelben es onellato,sott elektromos energiabol plusszot termelo. Egesz gepeszet egy rekuperatoros szelloztetobol allt volna futo-huto uzemmel. A futest es a HMV-t szolar+ szondas hoszivattyu rendezte volna tarolora + a szelloztetorendszerbe beepitett klima belteri. A hutes,ha kell a szonda segotsegevel. Elektromos aram eloallitasa fotovoltaika hibrid uzemben. Nyaron ha tultermeles van es a batrik csurdig vannak toltve, akkor visszataplal a rendszerre. Telen, ha keves a termelt energia, akkor a diesel generator beindul es feltolti a 3 napi energia szuksegletet fedezo batripakkot. A hulladekhovel felfuti a HMV tarolot es kozben a futest is ellatja a hazban. Most ennel a haznal is meg agyalok a szigetuzem letrehozasan, mert csak a gaz es villanyora havi dija egy evre kozel 200euro, ami 200liter diesel uzemanyag ara. A hazam 521m3 gazt fogyasztott a mult evben es durvan 3000kWh el.energiat. Egybevetve 7500kWh. Generatorom 1 ora alatt 4,5kWh el.energiat lead es igenyel 1 liter uzemanyagot. De mellette felfutheti a tarolot es a hazat.
Udv , Peter. |
|
Előzmény:
 |
wulfin
2010-02-19 14:24:07
|
23
|
"De komolyan - mennyire autonóm az autonóm?"
Aramot es foldgazt nem hasznalhat, megujulokat igen (biomasszat, pelletet is).
Tudom nagyon onkenyes definicio, de legalabb igy tudjuk mirol beszelunk. De ha valaki tud jobb definiciot mondjon. Ez mindenesetre egy eles hatart definial. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|