|
|
|
|
 |
digium
2010-02-19 16:40:44
|
38
|
Az etanol nálad megújulónak számít? (Nem kell sokkal több segédenergia az előállításához mint a pellethez.) Alapanyaga a mi égövünkön lehet kukorica, búza, árpa... Égéshője duplája a fának, 2/3-a a földgáznak. Könnyű tárolni. Be lehet menni a boltba, és kész aggregátot venni, ami etanollal működik. Megfelelő inverter akkumulátorcsomag párossal meg is oldottad a problémát. Ha akkumulátoros-önindítós változatot veszel, még be sem kell rántani! Tudom, mi lesz, ha nem lesz etanol? Akkor biztosan lesz pellet? |
|
A hozzászólás:
 |
wulfin
2010-02-19 16:04:37
|
35
|
"Fontos kérdés, hogy jelenleg miért lehet szükség JELENLEG egy ilyenre?"
20 eve se volt szukseg passzivhazakra megis foglalkoztak vele, aminek eredmenyekeppen ma mar szeles korok szamara elerheto a technologia. Sot ugy nez ki hamarosan sztenderd lesz. Az autonom hazrol pont ugy erdemes gondolkodni most mint 20 eve passzivhazrol volt. Lehet hogy nem ez lesz a jovo lehet hogy igen. Par megszallot embert erdekelhet ma is ez a dolog nekik nyitottam a topikot:) Sorra felmerult a dolog mas topikokban mar gondoltam ideje neki csinalni egy helyet. |
|
Előzmény:
 |
digium
2010-02-19 15:54:55
|
33
|
A nem használhat áramot kitételedet félreértettem... Eddig: -legyen automata, -megújulóval működjön, -a termelt elektromos energiát tárolja, -költséghatékony legyen Akkor specifikusan beszéljünk a Te házadról, írd le a további kívánalmakat is!
Áramfejlesztésben elérhető közelségben szerintem a gőzgenerátoros, a biodízellel vagy alkohollal hajtott motoros generátorok érhetőek el. A gőzgenerátoros előnye, hogy szinte bármilyen energiahordozóval meghajthatod (bár az automata adagolás például hasábfánál már problémás lehet). Az általa elérhető hő- és villamos energia aránya télen megfelelő is lenne. Na de nyáron??? Mi lesz a globális felmelegedéssel?
Kicsit távolabbra tekintve jövőre az üzemanyag cella is szóba jöhet. (Még távolabbra meg a hidegfúzió:)
Fontos kérdés, hogy jelenleg miért lehet szükség JELENLEG egy ilyenre? Van-e egyáltalán értelme (megéri-e) energetikailag önellátó üzemben működtetni, vagy csak a biztonság kedvéért akar valaki ilyet létrehozni? |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|