|
|
|
|
 |
wulfin
2010-02-19 14:02:33
|
20
|
| Milyen parameterek mellett? Belso homerselket? Alapterulet? Szelloztetesi szokasok? Bent lakok szama? Milyen energiahordozobol? Nekem a 800 kwh ebben az idoszakban nagyjabol fedi a phpp altal megadott ertekeket. Nehany ponton fog meg javulni az epulet pl a fodemrol meg hianyzik 10 cm. |
|
A hozzászólás:
 |
Mekk Elek ezermester
2010-02-19 13:49:06
|
18
|
"Jan 15 - Feb 15 - 800 kwh futes"
Megnyugtattál: ha Neked 800 kWh kellett a passzívházhoz, akkor én nem aggódok a mindössze kb háromszor ennyi miatt (nempasszív háznál :) |
|
Előzmény:
 |
wulfin
2010-02-19 08:45:36
|
2
|
Gondolatebresztunek nehany adatot irnek a sajat passzivhazamrol amit szeretnek idovel ilyen autonom hazza alakitani.
2010 Jan 15 - Feb 15 kozotti meglehetosen hideg idoszakban a mert fogyasztas: 1150 kwh volt.
Ez kb igy all ossze:
800 kwh futes 200 kwh melegviz 150 kwh egyeb
A hoenergia eloallitas nappkollektor + vizteres pelletkandaloval fog tortenni, igy a hoenergiat egesz evben 100% megujulo forrasbol tudom fedezni.
Az igazan nagy kihivas a teli idoszakban a 150 kwh egyeb eloallitasa. Ez napi 5 kwh-t jelent.
Egyik lehetoseg a kandalloval integralt valamilyen hoerogep lenne (pl stirling). Latszik hogy a hoenergia mindossze 15% elegendo lenne villamos energia formajaban igy alacsony hatasfoku szerekzetek is szoba johetnek. A jovoben napelemeket is tervezek, de a legfobb keredes ezek meretezese. Ha telen lehetne hoerogepet hasznalni akkor joval kevesebb napelem is elegeendo lenne.
Itt a topikban arra a kerdesre keresnem a valaszt mi lehet az optimalis muszaki megolda ami minimalis koltseg mellett kepes megvalositani a koncepciot. Nyilvan tetszoleges raforditassal konnyeden meg lehet tenni ezt, a kerdes ha az elejetol fogva ilyen epulet a cel alapos tervezessel es optimalizallssal mi az amit el lehet erni, versenykepes lehet-e ez az alternativa akar most akar a kozeljovoben? |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|