|
|
|
|
 |
wulfin
2010-02-19 14:00:40
|
19
|
Nem a netto zero energia hazat ertem autonom haz alatt.
Olyan epuletet ertek alatta ami az energia ellato halozatok nelkul (gaz, villany) is kepes mukodni es mai megszokott komfortot biztositani a lakoinak. A dolog megvalosithato, a kerdes hogy eletkepes alternativa lehet-e ez a jovoben. Tovabbi megkotes hogy ez ne fosszilis alapon tortenjen. Muszaki reszletek szintjen szeretnem ezt a kerdest megvitatni. |
|
A hozzászólás:
 |
digium
2010-02-19 12:47:51
|
14
|
Pontosan mit értesz autonóm alatt? Amennyiben nyáron napelemmel annyi megtermelt tiszta villamos energiát pumpálsz a hálózatba, amit télen vissza vételezel, akkor autonóm lettél? És ha télen nem lesz áram, akkor nem fog működni a világításod, a pelletkandallód, a napkollektor keringetője, a szellőztetőd stb. Oda az autonómia. A teljes autonómia (szerintem) a mai megszokott életvitelünkkel nem valósítható meg, legalábbis költséghatékonyan. Stirling motor vagy gőzmotor generátorral minden további nélkül elképzelhető. Viszont - ahogy előttem mondták - ha ezeket KELL használnod, akkor a mostani világunknak vége, és minden feltevésünk csak fikció. |
|
Előzmény:
 |
wulfin
2010-02-19 08:45:36
|
2
|
Gondolatebresztunek nehany adatot irnek a sajat passzivhazamrol amit szeretnek idovel ilyen autonom hazza alakitani.
2010 Jan 15 - Feb 15 kozotti meglehetosen hideg idoszakban a mert fogyasztas: 1150 kwh volt.
Ez kb igy all ossze:
800 kwh futes 200 kwh melegviz 150 kwh egyeb
A hoenergia eloallitas nappkollektor + vizteres pelletkandaloval fog tortenni, igy a hoenergiat egesz evben 100% megujulo forrasbol tudom fedezni.
Az igazan nagy kihivas a teli idoszakban a 150 kwh egyeb eloallitasa. Ez napi 5 kwh-t jelent.
Egyik lehetoseg a kandalloval integralt valamilyen hoerogep lenne (pl stirling). Latszik hogy a hoenergia mindossze 15% elegendo lenne villamos energia formajaban igy alacsony hatasfoku szerekzetek is szoba johetnek. A jovoben napelemeket is tervezek, de a legfobb keredes ezek meretezese. Ha telen lehetne hoerogepet hasznalni akkor joval kevesebb napelem is elegeendo lenne.
Itt a topikban arra a kerdesre keresnem a valaszt mi lehet az optimalis muszaki megolda ami minimalis koltseg mellett kepes megvalositani a koncepciot. Nyilvan tetszoleges raforditassal konnyeden meg lehet tenni ezt, a kerdes ha az elejetol fogva ilyen epulet a cel alapos tervezessel es optimalizallssal mi az amit el lehet erni, versenykepes lehet-e ez az alternativa akar most akar a kozeljovoben? |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|