Te próbáltál már brikettel tüzelni?
Én csak szalmabrikettel? -(de nagyon ég)
Állítólag nem sok külömbség van, hogy miből készül. -(fűrészpor,szalma,stb.)
Szerinted a fa és brikett fűtőértéke között nincs külömbség, akkor a teóriád szerint, a fa és fa között sincs külömbség, mert fa és kész.
Minnél tömörebb a rostja a fának annál nagyobb a fűtőértéke. -(lázsd: nem mindegy, hogy akác vagy fűz, stb.)
És ez jellemző a brikettre, a tömörség!
Ha a szalmát csak simán dobnám rá a kazánra az ellobbanna hamar, de ha össze van bálzva vagy brikett készül belőle, az órákig tud izzani.
A brikett lényege ha átizzott nagyon kevés levegőre van szüksége, mert különben ez is hamar elég.
Azt is tudom, hogy ezzel nem állítalak a brikettel tüzelők táborába, mert mindenkinek saját joga, hogy mivel tüzel.
Csak a véleményemet írtam le.
Ja és a brikettet nem vettem, ha nem csináltam!
|