|
|
|
|
 |
Csavarhúzós
2010-02-17 09:40:25
|
271
|
A 80 kg szerintem erős felülbecslés, ha 38 kg fabrikett fogy. A fabrikett fából készül, miért lenne nagyobb a fűtőértéke, mint a fáé? Az egyetlen különbség, hogy a brikettnek alacsonyabb a víztartalma. Ha nem vizes (minimum egy évig szárított) a fa, akkor ez talán +10-20%-ot jelenthet. Akkor az kb. 45 kg fa/nap, ami 32,4eFt/hó. |
|
 |
krezidiesel
2010-02-16 23:51:59
|
269
|
| Szar a kandallód (szvsz). |
|
 |
Törölt nick
2010-02-16 18:37:20
|
268
|
| Hát én csak ámulok ezeken a számokon, napi 38 kiló brikett vagy 80 kiló fa?? hát ez elég durvának hangzik. Hát valamit nem jól csinálsz szerintem azzal a fűtéssel. Gyere át a cserépkályha, kandalló-topikba, ott sok jó tanácsot kaphatsz a fűtéshez. |
|
A hozzászólás:
 |
robrikett
2010-02-16 17:18:26
|
267
|
Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni. Nemrégiben költöztünk be új családi házunkba. 38-as téglából épült és 5 cm-es szigeteléssel láttuk el, 137 nm alapterületű. Idén kezdtük el használni az Edilkamin Idro 50-es vízteres kandallónkat, amit brikettel használunk. De valami nem stimmel a brikettforgalmazó cégek/telephelyek marketingszövegével.
Ha gázzal fűtünk, akkor a számlánk 35-40e Ft. Ha brikettet használunk akkor a költség 41e Ft-ra jön ki. Hol van itt a beígért megtakarítás a gázhoz képest? Az összeg így jön ki: 30 nap x 38 kg brikett/nap x 36 Ft/kg brikettár. Előttem már említették az unibrikett.hu-t, tőlük rendelünk mi is ezen az akciós áron. Próbáltam már 2000 Ft-al drágább minőségi brikettet, aminek alig valamivel jobb a fűtőértéke, nem éri meg egyáltalán. Ha pedig fával fűtenénk, akkor az összeg nagyjából 57e Ft lenne. 30 nap x 80 kg fa/nap (becsült mennyiség) x 24 Ft/kg.
Hogy lehet az, hogy a gáz a legolcsóbb? Teljesen megdöbbentem. Kidobott pénznek élem meg az alternatív fűtési rendszerünk kiépítését. Ha van bárkinek van ötlete, szívesen várom. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|