|
|
|
|
 |
nemethla
2010-02-04 06:36:16
|
219
|
| ami nem túl drága és távolra is visz, az a tükörobi.14-20 ezer között az 500-as oroszok elég jól, de a képminőségét szokni kell. Nem olyan, mint egy lencsés. |
|
 |
klep
2010-02-03 21:58:52
|
217
|
Walimexet itthon is megveheted, nem is drágább, mint kint:
http://www.fotosdiszkont.hu/objektivek-c-42.html?osCsid=eikqm1ok4r1hc1umo4cu6m6ah1
Talán még azt is megengedik, hogy kipróbáld, ha van raktáron.
500mm-es obim nem volt, de 650-1300-as igen.
Statikus téma fotózására alkalmas lehet, főleg ha van állványod és alacsony ISO-t tudsz venni, amit utána lehet élesíteni.
Azért azt kalkuláld be, hogy ezek a Walimex obik minőségre valszeg rosszabbak, mint egy 55-250-as zoom, így nem biztos, hogy egy 500mm-es obival sokkal több részlet jelenik meg, mint a zoommal 250mm-en.
Voltak teljes méretű tesztképeim is 650 és 1300mm-es állásról is, de a képtár haldokli, így a képek is eltűntek... :( |
|
A hozzászólás:
 |
kerdez0
2010-02-03 21:05:54
|
216
|
| 55-250 a duplakitt nagyobbik darabja, de elfogadható árban csak max 300-ig menő obik vannak az meg nem húz ki sehonnan, kellene egy olyan obi, amivel távolra lehet látni és nem csak 250-ig. Vagy valami kiegészítő esetleg |
|
Előzmény:
 |
topoly
2010-02-03 20:56:27
|
215
|
http://www.amazon.de/walimex-pro-500-Spiegeltele-Canon/dp/tech-data/B001UAIEKW/ref=de_a_smtd
Áthoztam ide kerdez0-nak, cserébe pár dolog:
- a leggyengébb pontja a manuálfókusz (manuelle Fokussierung) - "Naheinstellgrenze" - közelpont (az előzőnél elírtak valamit, mintha 20 méter lett volna) - "Frontdurchmesser" - fontlencse átmérő - "Gewicht" - súly - "Maße" - méret gyanúsan kicsi, s miután csodák nincsenek, nem érzem jó jelnek kicsit ellentétes a "robustes Metallgehäuse", ami masszív fémházat jelent - "inklusive hochwertiger Aufbewahrungstasche und Objektivdeckel" - kapsz hozzá 'értékes' hordtáskát és obj.deknit (bocs, utóbbit nem tudom pontosan)
Szerintem ne ugorj bele. Olcsó, de nehezen használható. Minimum állvány, de még úgy is. Inkább gyűjts valami használt stigmára. Ha a dupla kit alatt nem az 55-250-at érted, akkor arra.
|
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|