Keresés

Részletes keresés

nemethla Creative Commons License 2010-02-04 06:36:16 219
ami nem túl drága és távolra is visz, az a tükörobi.14-20 ezer között az 500-as oroszok elég jól, de a képminőségét szokni kell. Nem olyan, mint egy lencsés.
klep Creative Commons License 2010-02-03 21:58:52 217
Walimexet itthon is megveheted, nem is drágább, mint kint:

http://www.fotosdiszkont.hu/objektivek-c-42.html?osCsid=eikqm1ok4r1hc1umo4cu6m6ah1

Talán még azt is megengedik, hogy kipróbáld, ha van raktáron.

500mm-es obim nem volt, de 650-1300-as igen.

Statikus téma fotózására alkalmas lehet, főleg ha van állványod és alacsony ISO-t tudsz venni, amit utána lehet élesíteni.

Azért azt kalkuláld be, hogy ezek a Walimex obik minőségre valszeg rosszabbak, mint egy 55-250-as zoom, így nem biztos, hogy egy 500mm-es obival sokkal több részlet jelenik meg, mint a zoommal 250mm-en.

Voltak teljes méretű tesztképeim is 650 és 1300mm-es állásról is, de a képtár haldokli, így a képek is eltűntek... :(
A hozzászólás:
kerdez0 Creative Commons License 2010-02-03 21:05:54 216
55-250 a duplakitt nagyobbik darabja, de elfogadható árban csak max 300-ig menő obik vannak az meg nem húz ki sehonnan, kellene egy olyan obi, amivel távolra lehet látni és nem csak 250-ig. Vagy valami kiegészítő esetleg
Előzmény:
topoly Creative Commons License 2010-02-03 20:56:27 215
http://www.amazon.de/walimex-pro-500-Spiegeltele-Canon/dp/tech-data/B001UAIEKW/ref=de_a_smtd

Áthoztam ide kerdez0-nak, cserébe pár dolog:

- a leggyengébb pontja a manuálfókusz (manuelle Fokussierung)
- "Naheinstellgrenze" - közelpont
(az előzőnél elírtak valamit, mintha 20 méter lett volna)
- "Frontdurchmesser" - fontlencse átmérő
- "Gewicht" - súly
- "Maße" - méret
gyanúsan kicsi, s miután csodák nincsenek, nem érzem jó jelnek
kicsit ellentétes a "robustes Metallgehäuse", ami masszív fémházat jelent
- "inklusive hochwertiger Aufbewahrungstasche und Objektivdeckel" - kapsz hozzá 'értékes' hordtáskát és obj.deknit (bocs, utóbbit nem tudom pontosan)

Szerintem ne ugorj bele. Olcsó, de nehezen használható. Minimum állvány, de még úgy is. Inkább gyűjts valami használt stigmára. Ha a dupla kit alatt nem az 55-250-at érted, akkor arra.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!