|
|
|
|
A hozzászólás:
 |
KET1001
2010-01-29 15:27:59
|
14
|
Sziasztok!
Eon-hoz szeretnék hozzászólni. Azon belül is a gázhoz.
Az Eon, mint tudjuk, megvette az országban a MOL nagyker. üzletágát. (Kérem nézzék el a szakemberek, ha nem fogalmazok pontosan.) Ezzel együtt életbe lépett a Contract Release szerződés, ami lényegében arról szól, hogy a nagykerbe beszerzett olcsó gázból az Eon a saját kiskerének nem vagy csak nagyon keveset adhat el. Ez volt az egyezség lényege.
Innentől kezdve, minden évben (2012-ig) 1 mrd m3-t kell aukción értékesíteni az Eon-nak, amiből ugye az Eon-kisker nem vehet. Így vesz belőle pl.: az Emfesz (=Gas.hu). Ráadásul a -8%-os ár még így is megérheti nekik, bár ez kédéses. Lehet, hogy csak piacszerzési célok okán adja ilyen olcsón, nemtom...
KET
|
|
Előzmény:
 |
nemazoty
2009-10-30 12:04:58
|
13
|
Sziasztok! Az e.on-tol most szokok at a gas.hu-hoz :) 8%-kal mindig(!) az e.on arai alatt maradnak.
Viszont az aramszolgaltato valtas nem ennyire egyszeru. Ott (egyenlore) ugy nez ki, hogy a lakossagi fogyasztokat lesz**jak. Gondolom, ha egy telepulesresznyi ember akarna "atmenni", akkor mar foglalkoznanak vele. Itt talaltam par infot: http://www.meevet.hu/index.php?menuid=3001 illetve itt vannak a kereskedok is hozza: http://www.eh.gov.hu/home/html/index.asp?msid=1&sid=0&hkl=216&lng=1
Valaki valtott mar kozuletek aramszolgaltatot? Mert az igazan megoszthatna a tapasztalatait :) |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|