Keresés

Részletes keresés

A hozzászólás:
KET1001 Creative Commons License 2010-01-29 15:27:59 14

Sziasztok!

 

Eon-hoz szeretnék hozzászólni. Azon belül is a gázhoz.

 

Az Eon, mint tudjuk, megvette az országban a MOL nagyker. üzletágát. (Kérem nézzék el a szakemberek, ha nem fogalmazok pontosan.) Ezzel együtt életbe lépett a Contract Release szerződés, ami lényegében arról szól, hogy a nagykerbe beszerzett olcsó gázból az Eon a saját kiskerének nem vagy csak nagyon keveset adhat el. Ez volt az egyezség lényege.

Innentől kezdve, minden évben (2012-ig) 1 mrd m3-t kell aukción értékesíteni az Eon-nak, amiből ugye az Eon-kisker nem vehet. Így vesz belőle pl.: az Emfesz (=Gas.hu). Ráadásul a -8%-os ár még így is megérheti nekik, bár ez kédéses. Lehet, hogy csak piacszerzési célok okán adja ilyen olcsón, nemtom...

 

KET

 

Előzmény:
nemazoty Creative Commons License 2009-10-30 12:04:58 13
Sziasztok!
Az e.on-tol most szokok at a gas.hu-hoz :) 8%-kal mindig(!) az e.on arai alatt maradnak.

Viszont az aramszolgaltato valtas nem ennyire egyszeru. Ott (egyenlore) ugy nez ki, hogy a lakossagi fogyasztokat lesz**jak. Gondolom, ha egy telepulesresznyi ember akarna "atmenni", akkor mar foglalkoznanak vele.
Itt talaltam par infot:
http://www.meevet.hu/index.php?menuid=3001
illetve itt vannak a kereskedok is hozza:
http://www.eh.gov.hu/home/html/index.asp?msid=1&sid=0&hkl=216&lng=1

Valaki valtott mar kozuletek aramszolgaltatot? Mert az igazan megoszthatna a tapasztalatait :)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!