|
|
 |
aide
2010-01-28 16:22:34
|
80
|
Korábban én is csak a szokásos receptért voltam orvosnál, a nővér kiadta és annyi volt, akár postán is elküldhetnék azoknak, akik rendszeresen kapnak bizonyos dolgokat. Viszont eljön minden ember életében az a pont, amikor illik elmenni szű
rővizsgálatra a saját megnyugtatása érdekében, mert a hormonok változása bizony előhozhat olyan dolgot, amiről azt sem tudtuk, hogy létezik. Én pl. nagyon jól tartom magam, írtam, hogy a szemészet tökre negatív, ami azért nagyon ritka ilyen betegség mellett. Természetesen elsősorban a szemészetre gondoltam, mikor a rendszeres szűrővizsgálatot említettem. Egyszóval sokkal jobban tartom magam az átlaghoz képest, szerencsére. Nem érdemes továbbragozni. Laikus szinten érdekel a homeopathia, az ezoterika, masszírozom az ismerőseimet, stb-stb.
Mindenesetre csak komoly beteg ne legyen az ember, remélem nem ér utol egyhamar a patásördög.
|
|
 |
Babco
2010-01-28 14:22:16
|
77
|
elhültek, amikor meglátták, hogy már 12 éve nem voltam szűrésen. Nekem elvem a megelőzés, de a módjáról más felfogást vallok, és eddig jók a tapasztalataim.
A szűrővizsgálat a megelőzés RÉSZE. Egy dohányosnak nagyobb az esélye a tüdőrákra, de van olyan is aki soha életében nem szívott el egy cigit, mégis abban halt meg. Vagy bőrrákos, aki soha nem égett le, nem volt szoláriumban.
Az, hogy nagy hangsúlyt fektetsz a megelőzésre és az egészséges életmódra az nagyon fontos és dícséretes, de az ingyenes szűrővizsgálatokon nem részt venni szerintem felelőtlenség. Ha nem is évente (mivel nem vagy veszélyeztetett csoportba tartozó ha nem dohányzol, vagy a felmenőid nem ebben haltak meg), de legalább 3-5 évente részt kellett volna venni. |
|
A hozzászólás:
 |
Falco Alba
2010-01-28 11:46:35
|
76
|
Veled ellentétben engem csak akkor lát az orvos, amikor szembe jön velem az utcán, vagy lejár a jogsim. Egyszer egy állás miatt tüdőszürő papírt kellett csináltassak, és el kellett menjek a területi tüdőgondozóba, mert nem voltam az éves rendesen, mint rendesen máskor sem, és elhültek, amikor meglátták, hogy már 12 éve nem voltam szűrésen. Nekem elvem a megelőzés, de a módjáról más felfogást vallok, és eddig jók a tapasztalataim.
A homeopátiáról annyit, hogy az, amit leírtam neked, mint szerintem aktuális, az egy következő megbetegedésnél nem feltétlenül pont így nézne ki, csak akkor , ha a tünetek megegyeznek a mostaniakkal. Eltérő esetben más a javallat, ez alaptétel a homeopátiában!!!
Van ezen a fórumon "Megtapasztalt homeopátia " nevű topik a homeopátia használóinak, és van Homeopátia nevű is, ahová többnyire a műfajt támadók írogatnak, akik meglátásom szerint nem rendelkeznek sem megfelelő ismeretekkel, sem tapasztalattal erről az alternatív egészségvédő és gyógyító módszerről. |
|
Előzmény:
 |
aide
2010-01-27 22:05:14
|
75
|
Köszönöm, ezt legközelebb kipróbálom.
Nem is annyira ezt az oldalát akartam kihozni a mondandómból, hanem azt, hogy mégiscsak elképesztő dolognak tartom, hogy egy gyógyszert (akár antibiotikum, akár más) a beteg megvizsgálása nélkül ír fel egy orvos, ill. a beteg kezelgeti saját magát. Amikor egy megfázás miatt (mondom, 5 évben 1x vagyok betegállományban) a beteg orvoshoz kerül, nem vizsgálják meg, nem kérdezik meg, hogy áll a cukor, amikor havonta kapom az inzulinreceptet (26,6-ra ugrott ki, csoda, hogy nem történt nagyobb baj), ebben a járványos időszakban nem küldik el röntgenre, amikor sípolva köhög és köhögéskor úgy rázkódik a mellkasa, hogy majdnem bepisil, nem nézik meg a vérnyomását és amikor visszamegy pár nap után "ún." gyógyultan, akkor sem ellenőrzik, az mégiscsak nonszensz. A minimum vizsgálat sem történt meg.
Minden évben saját magamtól megyek el kontrollra, szemészetre, nőgyógyhoz, ill. a mhelyen által volt egy szűrővizsgálat (közben az eü. pénztár is akart u.ilyet csinálni), amire elmentem, volt benne mellkas rtg., hasi uh, teljes vérkép + külön koncentráltan vizelet több szempontból, TSH, kardiológia, ahol nyaki carotis UH-t csináltattak, szemészet és doxa), szerencsére csak kisebb eltérések voltak, még a szemészet is negatív, egyelőre semmi nyoma a cukorbetegségnek, pedig már 20 évvel ezelőtt állapították meg (fiatalkori).
Viszont amikor tényleg beteg vagyok, akkor simán feldobhatom a talpam.
A nyáron volt a gyógyszertárban arcdiagnosztika, érdekesnek találtam, megnézettem én is, akkor kaptam a homeopathiás szereket, ami sztem kif. jó volt, elkezdtek erősödni a körmeim, sőt akkorák lettek, mint már régóta nem voltak, mert mindig letörtek, a lőgosítás szpontjából is jónak találtam, bár a szemfölötti kisebb duzzanat nem szűnt meg. Nem vagyok sem hipohondriás, sem orvosgyűgyölő, de asszem a mi orvosunk és nem csak én véleményem szerint, nem áll a magaslatok csúcsán, sajnos. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|