Keresés

Részletes keresés

r1 Creative Commons License 2010-01-27 20:28:44 206
Ha veszel egy 55-250 IS objektivet (asszem 60 ezer korul szoktak adni hasznaltan) akkor viszonylag olcson megvan a jo atfogasu tele (megfelelo kepminoseggel es kepstabbal). Szvsz siman megfelel portrera is.
nemethla Creative Commons License 2010-01-27 14:00:04 204
A fix inkább, kisebb költség és nagyobb élmény. Ha kicsit több pénz jut rá, akkor meg egy 4/70-200L inkább, mint a 70-300IS...
A hozzászólás:
satar Creative Commons License 2010-01-27 12:45:41 203

Sziasztok,

segítséget kérnék, ha lehet.

nem nevezném magam fotós-amatőrnek, egyelőre ismerkedem, tanulgatok. van egy canon 350D vázam, amihez a 18-55-ös kit obim van, együtt vettem.

a kit obi mellé (helyett) azonban most vennék egy kicsit jobb objektívet. elsősorban portré érdekel, de nem kizárólagosan (nagyon szeretek tájképeket, városrészleteket is fotózni). nem törekszem tökéletesre, sem szakértő pozícióra, egyszerűen a lehetőségeimet szeretném tágítani, és tanulgatni. persze bizonyos (anyagi) határok között.

 

két objektívet nézegettem:

 

Canon 70-300mm / f4-5.6 EF IS USM 

Canon EF 85mm f/1.8 USM 

 

az elsőnél a szélesebb körű használhatóság vonz, a másodiknál pedig az eddig olvasottak, ill a portré-felé húzó szívem..

 

szívesen venném tanácsotokat, tapasztalotokat, akár ezzel a két objektívvel kapcsolatban, akár ha tudtok más alternatívát (közel azonos árban). használtan is érdekel (de leginkább canon....)

 előre is köszönöm mindenkinek.

és privátban talán könnyebb lenne

 

satar0802@gmail.com

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!