|
|
|
|
 |
r1
2010-01-27 20:28:44
|
206
|
| Ha veszel egy 55-250 IS objektivet (asszem 60 ezer korul szoktak adni hasznaltan) akkor viszonylag olcson megvan a jo atfogasu tele (megfelelo kepminoseggel es kepstabbal). Szvsz siman megfelel portrera is. |
|
 |
nemethla
2010-01-27 14:00:04
|
204
|
| A fix inkább, kisebb költség és nagyobb élmény. Ha kicsit több pénz jut rá, akkor meg egy 4/70-200L inkább, mint a 70-300IS... |
|
A hozzászólás:
 |
satar
2010-01-27 12:45:41
|
203
|
Sziasztok,
segítséget kérnék, ha lehet.
nem nevezném magam fotós-amatőrnek, egyelőre ismerkedem, tanulgatok. van egy canon 350D vázam, amihez a 18-55-ös kit obim van, együtt vettem.
a kit obi mellé (helyett) azonban most vennék egy kicsit jobb objektívet. elsősorban portré érdekel, de nem kizárólagosan (nagyon szeretek tájképeket, városrészleteket is fotózni). nem törekszem tökéletesre, sem szakértő pozícióra, egyszerűen a lehetőségeimet szeretném tágítani, és tanulgatni. persze bizonyos (anyagi) határok között.
két objektívet nézegettem:
Canon 70-300mm / f4-5.6 EF IS USM
Canon EF 85mm f/1.8 USM
az elsőnél a szélesebb körű használhatóság vonz, a másodiknál pedig az eddig olvasottak, ill a portré-felé húzó szívem..
szívesen venném tanácsotokat, tapasztalotokat, akár ezzel a két objektívvel kapcsolatban, akár ha tudtok más alternatívát (közel azonos árban). használtan is érdekel (de leginkább canon....)
előre is köszönöm mindenkinek.
és privátban talán könnyebb lenne
satar0802@gmail.com |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|