|
|
|
|
 |
Törölt nick
2010-01-19 12:41:40
|
404
|
| Korr.: *tetesd helyesen: tettesd. |
|
A hozzászólás:
 |
Törölt nick
2010-01-19 12:30:54
|
403
|
| Bocs, scasc, de ne tetesd magad már teljesen hülyének. A panelproli szummázott tudása mennyiségileg és minőségileg is valszeg messze elmarad az elit értelmiségétől. Tök mindegy, mennyit tud a celebekről stb. A jól képzett, intelligens stb. szakmunkás viszont valóban lehet, hogy fölveszi a versenyt, bár magasabb rendű absztrakciók iránt valszeg kevesebb az érzéke. Az a tény, hogy a legbutább embertől is lehet valamit tanulni, nem jelenti azt, hogy ő összességében ne lenne nagyon buta. |
|
Előzmény:
 |
scasc
2010-01-19 12:04:17
|
401
|
"Holott mi a helyzet: vannak, akik magasabb iskolai végzettségűek. Feltehetően minden téren magasabb a műveltségük: többet tudnak Beethovenről, Monet-ról, az integrálszámításról, mint az alacsonyabb végzettségűek."
Annak ellenére, hogy a legtágabb értelemben vett "elit" közé sorolom magam, ezzel az állításoddal vitatkoznék. (i.e. "Feltehetően minden téren magasabb a műveltségük".)
Nem az. p.l. a legtöbb "panelproli" műveltsége nagyságrendekkel meghaladja az enyémet a sport, bulvárhírek, (B, C, D...)-celebek terén, és még sorolhatnám; de hogy -- gondolotodat megelőzvén -- "társadalmilag értékesebb" műveltséget mondjak, számtalan szakmunkásnak olyan tudása, sőt tanult képessége van, amelyben iszonyúan alulmaradnék. Szerintem te is. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|