|
|
|
|
 |
Törölt nick
2010-03-31 00:06:09
|
315
|
Egy ideje olvasgatom ezt és egyre az járt bennem vajon Nicsiren foglalkozott e jógával. És úgy döntöttem igen.
"megfogni a Sumeru hegyet és messzire elhajitani..."
|
|
 |
Nicsinyo
2010-01-19 11:46:56
|
285
|
Buddhaföld = megvilàgosodàs = hatàrtalan örömàllapot, amelyben egy személy megtalàlja sajàt magàban az örök igazsàgot.
|
|
A hozzászólás:
 |
Nicsinyo
2010-01-19 11:44:23
|
284
|
Kicsit nehézkes a visszatérés, elnézést az esetleges pongyola forditàsért.
GANBO BUKKOKU NO KOTO (A Buddha-földre valò àhitozàsròl)
A tizenegyedik hònap utolsò tiz napjàban vagyunk. Amikor Kamakuràban éltem...azt hittem, hogy az évszakok egyformàk minden vidéken, de ebben az utolsò két hònapban, amiòta erre az északi vidékre érkeztem, Sado-ra, a jeges szél fùjt megàllàs nélkül és még ha néha nem is fagy és a hòesés is megàll, akkor sem làtni a napfényt. Ebben az életemben megtapasztaltam a « pokol 7 hideg szelét » testemben. Az itteni emberek szive hasonlò a madarakéhoz, vagy a vadàllatokéhoz, nem ismernek el sem uralkodòt, sem mestert, sem szülôt. Még kevésbé különböztetik meg, hogy mi az igaz és mi a hamis a buddhizmusban, vagy a jò mestereket a rosszaktòl... ...A több mint 2200 eltelt év alatt, a Buddha eltûnése utàn, egész Indiàban, Kinàban, Japànban és az egész vilàgon (ahogy T'ien-T'ai nagymester kijelentette):
< Vasubandhu és Nagardzsuna vilàgosan fölfogtàk elméjükben az igazsàgot, de nem tanitottàk ezt. Ehelyett a Mahayana idôszakos tanitàsait mutattàk be, ami megfelelô volt az ô koruknak.>
T'ien-t'ai és Dengyo egy àltalànos irànyjelzést adtak, de a jövô nemzedékekre hagytàk a terjesztés feladatàt. Ez a titkos Törvény – egyetlen nagy ok, amiért a buddhàk e vilàgra jönnek – elôször ebben az orszàgban lesz terjesztve. Nem Nicsiren-e pontosan az, aki ezt terjeszti? Felbukkanàsànak elôrejelzô jegyei màr megjelentek. A « skai éra » nagy földrengése egy fontos jel volt, amihez mértet azelôtt sosem làttunk, egy példa nélküli esemény, melyhez foghatò nem történt 12 égi uralkodò nemzedék alatt, a Buddha eltûnésétôl eltelt 2200 év alatt. A Lòtusz Szutra egyik fejezetében van mondva: << Mert egyesek hûen ôrzik ezt a szutràt a Buddha eltûnése utàn, minden buddha örvendezik és végtelen misztikus hatalmàt kinyilvànitja.>> Itt az összes buddha törvényére is céloz. Amikor ez a nagy törvény elterjed, a L.Szutràt megelôzô szutràk, ugyanugy mint a L.Sz.teorikus tanitàsai, nem biztositjàk a legkisebb jòhatàst sem. Dengyo nagymester mondta: < Amikor a Nap fölkel, a csillagok elbùjnak. > Tsuen-che szerzetes iràsàban olvassuk: < A Törvény Utolso napjai periodus elején a buddhizmus Keleten kél és bevilàgitja a Nyugatot.> Ez a Nagy Törvény màr megjelent. Azt olvassuk a Szutràban: << A bodhiszattvàk között 4 volt aki sokasàgàt vezette. Az elsôt Dzsogjònak hivtàk...>> Majd pedig olvassuk: << Az aki képes lesz ôrizni ezt a Szutràt a Törvény Utolso Napjai rossz korszakàban...>> és << megfogni a Sumeru hegyet és messzire elhajitani...>>
Mondja meg a fiatal szerzeteseknek, hogy ne hanyagoljàk el a tanulàst. Ne aggòdjon tùlsàgosan a szàmkivetettségem miatt. A Kandzsi és Fukyo fejezetek vilàgosan kimondjàk, hogy a Lotusz Szutra gyakorlòja üldöztetésekkel fog talàlkozni. Eletünk hatàros és nem kell kimélnünk. A cél amire àhitozunk ellenben végleges, ez a Buddha-föld. [Nicsiren] |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|