Keresés

Részletes keresés

A hozzászólás:
-FRIPP- Creative Commons License 2010-01-07 11:46:49 122
Azért még bízom egy olyan gépben mint a Nikon F3 vagy az Fm-2 volt , méretre tökéletes lenne , nem kell többet "tudnia " de a szöget be lehessen verni vele a falba !
Akár aps érzékelővel is jöhetne.
Előzmény:
képfaragó Creative Commons License 2010-01-07 10:10:27 119
,,Szerinted akkor a 4/3 rendszer méginkább hanyagolandó és halálra itélt ?"

Ezt nem mondanám, mert a kisméretű gépekre mindig is lesz igény.

Az igényesebb fotográfiához viszont nagyobb szenzor méret kell, és a gyártók már igazán összeszedhetnék magukat, hogy egy Olympus OM-2, vagy egy Pentax ME super méretű gépmérethez 24X36 szenzorral 30 év ,,fáradságos" fejlesztés után ismét eljussanak. Az is mutatja, hogy a gyártók (önös érdekből a könnyen szerelhetőség miatt) mennyire hanyagolták a méretcsökkentést, hogy a dupla full méretű (36x48mm) Leica S2 mérete kb. azonos a Nikon D3-al, vagy egy portrémarkolatos APS D300-al.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!