|
|
|
|
A hozzászólás:
 |
-FRIPP-
2010-01-07 11:46:49
|
122
|
Azért még bízom egy olyan gépben mint a Nikon F3 vagy az Fm-2 volt , méretre tökéletes lenne , nem kell többet "tudnia " de a szöget be lehessen verni vele a falba ! Akár aps érzékelővel is jöhetne. |
|
Előzmény:
 |
képfaragó
2010-01-07 10:10:27
|
119
|
,,Szerinted akkor a 4/3 rendszer méginkább hanyagolandó és halálra itélt ?"
Ezt nem mondanám, mert a kisméretű gépekre mindig is lesz igény.
Az igényesebb fotográfiához viszont nagyobb szenzor méret kell, és a gyártók már igazán összeszedhetnék magukat, hogy egy Olympus OM-2, vagy egy Pentax ME super méretű gépmérethez 24X36 szenzorral 30 év ,,fáradságos" fejlesztés után ismét eljussanak. Az is mutatja, hogy a gyártók (önös érdekből a könnyen szerelhetőség miatt) mennyire hanyagolták a méretcsökkentést, hogy a dupla full méretű (36x48mm) Leica S2 mérete kb. azonos a Nikon D3-al, vagy egy portrémarkolatos APS D300-al.
|
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|