Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2009-12-17 18:25:12 105
Sajnálom, ha közönségesnek tartod a szóhasználatot. Én meg szemforgatónak tartom azt, aki nem mondja ki a dolgokat.
Valószínűleg előbb-utóbb úgyis megpillanthatjuk az ebet és gazdáját, aki otthagyja a nem odaillő maradványokat, és akkor majd beszélgetünk vele.

Egyszer utánamentünk egy ilyennek, aki az összes kifogást felhozta, hogy miért nem szedi össze (nincs nála papír, zacsi, és különben is, más is otthagyja, a lakcsin még pofán is vernének, ha szólni merek stb.). Felajánlottunk neki minden eszközt az összeszedésre és visszahívtuk a kapunk elé. Mivel elég nagy közönsége lett addig, visszajött.

Rendben, kerüljük egymást.
A hozzászólás:
oncogito Creative Commons License 2009-12-17 14:50:47 100
Nem tudom, miért hajtogatod nekem azt, amiben egyetértünk.
A tanácsom pedig az volt, hogy figyelmeztessen mindenki, aki látja, hogy a kutyás otthagyja azt, amit a kutyája ürített.

Viszont a beszélgetést befejeztem, mert nem szeretem a közönségességet.
Mindent lehet közönségesen kifejezni és lehet kulturáltan.
Mint ahogy közlekedni is lehet sokféleképpen kutyásnak és nem kutyásnak.
Én kerülöm azt, aki ragaszkodik a közönségességéhez.
Ennyi.
Előzmény:
Törölt nick Creative Commons License 2009-12-17 14:03:18 99
Nem vagyok tisztaságmániás, csak undorodom a büdös, betegséget okozó kutyakakitól.
A kutyaszar pedig akkor is az, ami, a topik címében is szerepel. Nem figyelmeztettem, hanem tanácsot kértem.
Ha úton vagyok, sétálok, futok, kirándulok vagy bringázom, én sem "ürítek" az út szélére, ahol más beleléphet.

A közterület fogalmát nem én kezdtem el cincálni. Látod, téged is zavar, amit más (ember) otthagy. Akkor engem is hadd zavarjon, ha oda nem illőt, a betonról el nem bomlót, büdöset, undorítót hagy valaki maga után, akár belőle, akár a háziállatából jöjjön ki.

Tehát a kutyakaki gyűjtő edény felszerelésén kívül más megoldás nem járható? És ki fogja belepakolni a barnát?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!