Keresés

Részletes keresés

Százbolha Creative Commons License 2009-12-16 12:13:02 183

Szia!

Több darabot is nyúztam EF 85/1.8-ból  APS-C-n is.

 

Elég jó a felépítése, por az enyéimbe nem ment, de egy picit mozog az eleje.

Nem annyira mint az 50/1.8-nak de érezhető.

Ez nem hiba hanem velejárója az AF-nek. (szerintem)

 

Főleg portréra használtam, de makróztam is vele közgyűrűvel.

Elfogadható volt a minősége, de késöbb leváltottam egy T 90/2,8-ra.

Csak picit volt jobb, viszont kgy. nélkül is volt elegendő nagyítás.

 

Az AF minden gépemnél pontos volt, problémág csak a végtelenre állással volt.

Szerintem érdemes beruházni ebbe az objektívbe.

 

 

Páti a játi Creative Commons License 2009-12-16 12:07:21 182

Nem lötyög, enyémben van pár porszem, makróra meg van makróobim.

A hozzászólás:
cs.g. Creative Commons License 2009-12-16 10:50:00 181
85 1,8 usm-et használóktól kérdezem - sosem olt még ilyen obim, éppen ezért e kérdés - mennyire stabil, mennyire masszív? lötyög-e, ilyenek? hajlamos-e belemenni por? legtöbbet portré mellett vízparton használnám.
és még annyit, közgyűrűvel alternatíva lehet-e makróobi helyett?
lehet leugatni, bármi, csak valós tapasztalatokkal tegyétek mindezt.
jöhet privátba is :)

köszi

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!