|
|
|
|
 |
koko36
2009-12-09 18:24:11
|
249
|
Kandallóval (fém vagy rakott) vagy kazánnal fűtesz? Nekem fém kandallóm van kb 1órája fűtöttem be és szépen tartom a 23°C-ot:) |
|
A hozzászólás:
 |
Evehid
2009-12-09 18:12:52
|
247
|
:-)) Ha úgy vesszük... Annál sokkal több van,hogy csak gyújtós legyen. Jó ötlet, mi is próbáljuk szétválogatni, de a hasogatott kuglink jó része is régesrég vágott beteg fenyő, meg gyümölcs. Csak kb. a fele akác, az még szárad az idén. Ez mind ingyenfa, bontás, építkezés, telek forrásokból. Végülis csak 2 mázsa fabrikettet vettem hozzá, estére. 4700-ért, a környéken ennél olcsóbban nem volt. De a tüzépen a hasogatott akác is 2800 körül van jelenleg.
Így viszont maradni fog még egy csomó, sőt, a telken van még legalább 1-2 évre való, csak ide kell "termelni". |
|
Előzmény:
 |
koko36
2009-12-09 17:40:02
|
246
|
Szia!
Jól tapasztaltad, sokkal rosszabb a fűtőértéke a korhadt, szuvas fának:( Fáknál a fűtőérték ~17Mj/kg! A korhadás mértékétől függően ez nagyon változik, lehet akár a fele is! Viszont ezek szerint van jó sok gyújtósod:)) Én a fűtési szezon elején szelektálni szoktam, a korhadtabbakat szoktam először eltüzelni amikor még nincs nagyon hideg! A hidegre érdemesebb lenne beszerezned ép, száraz tűzifát, hidd el ég és föld a különbség:) |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|