Keresés

Részletes keresés

Evehid Creative Commons License 2009-12-09 18:12:52 247

:-)) Ha úgy vesszük... Annál sokkal több van,hogy csak gyújtós legyen. Jó ötlet, mi is próbáljuk szétválogatni, de a hasogatott kuglink jó része is régesrég vágott beteg fenyő, meg gyümölcs. Csak kb. a fele akác, az még szárad az idén. Ez mind ingyenfa, bontás, építkezés, telek forrásokból. Végülis csak 2 mázsa fabrikettet vettem hozzá, estére. 4700-ért, a környéken ennél olcsóbban nem volt. De a tüzépen a hasogatott akác is 2800  körül van jelenleg.

Így viszont maradni fog még egy csomó, sőt, a telken van még legalább 1-2 évre való, csak ide kell "termelni".

A hozzászólás:
koko36 Creative Commons License 2009-12-09 17:40:02 246
Szia!

Jól tapasztaltad, sokkal rosszabb a fűtőértéke a korhadt, szuvas fának:(
Fáknál a fűtőérték ~17Mj/kg! A korhadás mértékétől függően ez nagyon változik, lehet akár a fele is! Viszont ezek szerint van jó sok gyújtósod:))
Én a fűtési szezon elején szelektálni szoktam, a korhadtabbakat szoktam először eltüzelni amikor még nincs nagyon hideg!
A hidegre érdemesebb lenne beszerezned ép, száraz tűzifát, hidd el ég és föld a különbség:)
Előzmény:
Evehid Creative Commons License 2009-12-09 16:44:04 245

Sziasztok!

 

Arról nincs esetleg valamilyen információd, becslésed, hogy a bontott, kezeletlen, de korhadófélben lévő puhafa lécek, deszkák fűtőértéke milyen lehet az új anyaghoz képest? Száraz fáról van szó. Másik, hogy milyen értékkel számolhatunk kábé a szuvas, részben korhadt hasogatott fenyőnél, akácnál az ép faanyaghoz képest? Kíváncsi lennék rá, azt tapasztalatból látom, hogy se a tömege, se az égési ideje messze nem egyezik meg az egészséges, hasonlóan száraz fáéval.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!