|
|
|
|
 |
Ryke
2009-12-08 16:48:41
|
243
|
jelenleg ez a terv és ez még talán pénzben is megoldható.. .a tetőszigeteléssel és a csövek körbeszigetelésével együtt.
mondjuk az ideális az lenne, ha a két "kör" egyszerre is működtethető lenne -> főleg a téli éjszakákra nem ártana, hogy ne 10 fokban keljünk :) |
|
A hozzászólás:
 |
koko36
2009-12-08 13:30:37
|
242
|
Akkor az lesz a problémád, hogy a vegyes kazánnál nincs keringető szivattyúd:( -ha a gázfűtéskor nincs ilyen problémád! A csövek valószínűleg nem gravitációs fűtésre vannak méretezve! Ha beépíttetsz egy szivattyút, elvileg meg kellene oldódnia a problémádnak:) |
|
Előzmény:
 |
Ryke
2009-12-08 00:37:41
|
241
|
hmm... lehet fundamentális problémáim vannak fűtéstechnika terén :)
Nekem a visszatérő víz azokban a csövekben van, amik alulról csatlakoznak a kazánba. A gázkazánnál van egy keringető, amit üzemeltetve gyorsan bemelegszik az egész rendszer és a "visszatérő" csövek is melegek lesznek (radiátorok aljával egyetemben). A vegyes tüzelésnél ez úgy néz ki, hogy a felül lévő csövek és a radiátorok felső fele már baromi forró, de az alja még maximum langyos.
A kazán egyébként régi (gondolom), nem túlzottan nagy tűzterű és elöltöltős. Viszont gyakorlatilag ami el lehet romolva rajta, az el is van :D Értem ezalatt a vízhőmérséklet szabályzót + magát a hőmérséklet mutatót + a legfelső ajtót, ami nem zár rendesen... Ezen kívül elég kormos is, de azt valami porral szoktam kezelni, ami szinte csodákra képes...
Ezt a vízkövesedést felvésem a listára, köszi! Családi szakértők említették, hogy "iszaposak" is lehetnek a radiátorok, ami a gravitációs elven működő fűtésnél nem kifejezetten előnyös...
baromira nem értek hozzá :)
-----
és baromira OFF vagyok ebben a topikban.. .de sajna a kazános/fűtéses témákban a házilag legyártott atomerőmű szerkezeti ábrája és egy 23. századi robotizált hőerőmű vezérlőjének kapcsolási rajza a beugró :) |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|