Keresés

Részletes keresés

szega Creative Commons License 2009-12-08 08:08:46 937

A Budai-hegységben elszórtan sokfelé előfordul, de azon a helyen én még nem néztem. 

Az a gond, hogy nem megy ki a nyílt sziklafelszínekre, mint a muralis, hanem a fűcsomók közelében tekereg, és veszély esetén azonnal eltűnik a fűcsomó alatt.

A hozzászólás:
T. Thick Creative Commons License 2009-12-08 04:02:47 936
A Mátyás-hegyi barlangok előtti sziklás részen él még pannongyík? Ha igen, akkor ott nem lehet annyira nehéz fotózni, mint fűben.
Előzmény:
szega Creative Commons License 2009-12-07 19:21:42 934
Az aktivitásról:
A melegebb domboldalakon (pl. Sashegy) már március közepétől kibújhat, ez persze időjárásfüggő.
A pannon tipikusan az a faj, aminél bárki felfedezhet új lokalitást, mert feltehetően sokkal több helyen fordul elő, mint ahonnan hivatalosan adat van.

Fotózás:
Az a gond, hogy alapból a fűszálak között bújkál a kis hülye, a homoki viszont, bár sokkal gyorsabb, mégis el lehet kapni nyitottabb foltokon.

Sok szerencsét!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!