|
|
|
|
 |
nixon70
2009-12-18 12:34:47
|
252
|
"és baromira OFF vagyok ebben a topikban.. .de sajna a kazános/fűtéses témákban a házilag legyártott atomerőmű szerkezeti ábrája és egy 23. századi robotizált hőerőmű vezérlőjének kapcsolási rajza a beugró :)" Nem eszik ilyen forrón a kását!Csak egy kérdés:mikor megy a gravitációs fűtésed a gázkazánodnál az oda és visszavezető cső nem meleg?Felteheted nyugodtan ezt a kérdést a víz-gáz-fűtésszerelésben,nem kell ilyen durva beugró!:)))) |
|
 |
koko36
2009-12-08 13:30:37
|
242
|
Akkor az lesz a problémád, hogy a vegyes kazánnál nincs keringető szivattyúd:( -ha a gázfűtéskor nincs ilyen problémád! A csövek valószínűleg nem gravitációs fűtésre vannak méretezve! Ha beépíttetsz egy szivattyút, elvileg meg kellene oldódnia a problémádnak:) |
|
A hozzászólás:
 |
Ryke
2009-12-08 00:37:41
|
241
|
hmm... lehet fundamentális problémáim vannak fűtéstechnika terén :)
Nekem a visszatérő víz azokban a csövekben van, amik alulról csatlakoznak a kazánba. A gázkazánnál van egy keringető, amit üzemeltetve gyorsan bemelegszik az egész rendszer és a "visszatérő" csövek is melegek lesznek (radiátorok aljával egyetemben). A vegyes tüzelésnél ez úgy néz ki, hogy a felül lévő csövek és a radiátorok felső fele már baromi forró, de az alja még maximum langyos.
A kazán egyébként régi (gondolom), nem túlzottan nagy tűzterű és elöltöltős. Viszont gyakorlatilag ami el lehet romolva rajta, az el is van :D Értem ezalatt a vízhőmérséklet szabályzót + magát a hőmérséklet mutatót + a legfelső ajtót, ami nem zár rendesen... Ezen kívül elég kormos is, de azt valami porral szoktam kezelni, ami szinte csodákra képes...
Ezt a vízkövesedést felvésem a listára, köszi! Családi szakértők említették, hogy "iszaposak" is lehetnek a radiátorok, ami a gravitációs elven működő fűtésnél nem kifejezetten előnyös...
baromira nem értek hozzá :)
-----
és baromira OFF vagyok ebben a topikban.. .de sajna a kazános/fűtéses témákban a házilag legyártott atomerőmű szerkezeti ábrája és egy 23. századi robotizált hőerőmű vezérlőjének kapcsolási rajza a beugró :) |
|
Előzmény:
 |
koko36
2009-12-07 23:54:33
|
240
|
Szia!
Azt nem írtad, hogy régi e a kazánod? Ha igen érdemes lenne megnézetni szakemberrel nincs e elvízkövesedve a kazán víztere! Mert ha így van a meleg nagy részét kifűtöd a kéményen! A visszatérő víz nem melegszik? Gondolom az előremenőre gondoltál, a visszatérő mindig hűl! A vízkő nagyon jó hőszigetelő és megakadályozza, hogy a tűztérben keletkező hőenergiát a vas testen keresztül átadja a víznek! |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|