Keresés

Részletes keresés

Ryke Creative Commons License 2009-12-08 00:37:41 241
hmm... lehet fundamentális problémáim vannak fűtéstechnika terén :)

Nekem a visszatérő víz azokban a csövekben van, amik alulról csatlakoznak a kazánba. A gázkazánnál van egy keringető, amit üzemeltetve gyorsan bemelegszik az egész rendszer és a "visszatérő" csövek is melegek lesznek (radiátorok aljával egyetemben).
A vegyes tüzelésnél ez úgy néz ki, hogy a felül lévő csövek és a radiátorok felső fele már baromi forró, de az alja még maximum langyos.

A kazán egyébként régi (gondolom), nem túlzottan nagy tűzterű és elöltöltős. Viszont gyakorlatilag ami el lehet romolva rajta, az el is van :D Értem ezalatt a vízhőmérséklet szabályzót + magát a hőmérséklet mutatót + a legfelső ajtót, ami nem zár rendesen...
Ezen kívül elég kormos is, de azt valami porral szoktam kezelni, ami szinte csodákra képes...

Ezt a vízkövesedést felvésem a listára, köszi!
Családi szakértők említették, hogy "iszaposak" is lehetnek a radiátorok, ami a gravitációs elven működő fűtésnél nem kifejezetten előnyös...

baromira nem értek hozzá :)

-----

és baromira OFF vagyok ebben a topikban.. .de sajna a kazános/fűtéses témákban a házilag legyártott atomerőmű szerkezeti ábrája és egy 23. századi robotizált hőerőmű vezérlőjének kapcsolási rajza a beugró :)
A hozzászólás:
koko36 Creative Commons License 2009-12-07 23:54:33 240
Szia!

Azt nem írtad, hogy régi e a kazánod? Ha igen érdemes lenne megnézetni szakemberrel nincs e elvízkövesedve a kazán víztere! Mert ha így van a meleg nagy részét kifűtöd a kéményen!
A visszatérő víz nem melegszik? Gondolom az előremenőre gondoltál, a visszatérő mindig hűl!
A vízkő nagyon jó hőszigetelő és megakadályozza, hogy a tűztérben keletkező hőenergiát a vas testen keresztül átadja a víznek!
Előzmény:
Ryke Creative Commons License 2009-11-27 20:17:59 236
Az alapterület kb ugyanannyi, sőt... Egy szint, 90 nm, de abból igazából max 50-60 van fűtve. Nekünk ez lesz a harmadik telünk, minden évben igyekszünk valamit megtanulni a saját kárunkon a horribilis fűtésszámlák után :(

Sajna, a nyílászárókon kívül nincs semmilyen szigetelés (fal, tető); ráadásul a rendzser is el van mérve valahol -> a vegyestüzelésű kazánnal fűtve alig-alig melegszik a visszajövő víz... A gázkazán szivattyújával nincs ilyen gond, de az e-ont nem szívesen támogatom :(

+ maga a vegyestüzelésű kazán sem az igazi -> régi, néhol szivárognak a csövek, hiányzik pár alkatrész, nem zár jól egy ajtaja...

és ha ehhez hozzávesszük, hogy a fűtéstechnikai ismereteim az elmúlt 2 szezon tapasztalatait jelentik összesen, akkor kiderül, hogy a passzív ház eléggé álomvilág számunkra :D

----

szóval engem minden megoldás érdekel a problémák bármelyikére :) Ezek egyike volt a brikett, ami a kazánban használva szépen biztosította azt télen, hogy ne hűljön le reggelre 16 fok alá a lakás.



Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!