|
|
|
|
 |
nemfair
2009-12-07 16:28:29
|
933
|
| Szia! Nagyjából tisztában vagyok a nehézségekkel :-) Nem állítom, hogy vmi übertapasztalt természetjáró lennék, de azért láttam (és mellesleg fotóztam is) már néhány "nehéz" fajt (madár, emlős, kígyó-béka, egyebek), úgyhogy nem fog gondot okozni néhány óra "egyhelyben ülés", ha alkalmas élőhelyre bukkanok :-) Az aktivitás kezdetéről is éppen a vegetáció miatt érdeklődtem elsősorban. Megfogni meg nemigen fogdostam még olyat, aki nem akarta és ezen nem szándékozok változtatni (persze így ismeretlenül ez valóban nem vmi fajsúlyos kijelentés...) Amúgy igazad van, homokiról sincs még értékelhető fotóm, csakhogy az él a falu határában is... :-) Mindenesetre kösz a hozzászólást, a Somlyóra mindenképp kinézek majd néhányszor, ha találok, és érdekel, szívesen beszámolok róla! A legjobbakat! |
|
A hozzászólás:
 |
szega
2009-12-07 15:14:31
|
932
|
Szia!
Élőhelyén nézegetni nem egyszerű, mert a talajrezgésekből hamarabb észrevesz, mint ahogy te meglátnád. És azonnal eltűnik, észrevétlenül (semmi zörej, mint pl. a zöld gyíknál). Tavasszal még gyakorlattal is csak addig találod meg, amíg nem nő meg a fű, utána elég nagy kihívás...
Úgyhogy megfogás nélkül nem egyszerű fotózni sem, megfogni viszont nem szabad. Ráadásul nagyon könnyen ledobja a farkát, plusz még aprócska állat is, szóval kezdésnek célszerű inkább egy könnyebben megfigyelhető-fotózható fajt választani (pl. taurica).
A Somlyó-i populációról nem tudok, de simán elképzelhető, hogy előfordul ott is.
|
|
Előzmény:
 |
nemfair
2009-12-07 10:23:49
|
931
|
| Szia, elsősorban nézegetni, hogy mit csinál :-) ha úgy alakul akkor szívesen fotóznám is persze. /Amúgy közben beleolvastam ebbe a fórumba és úgy tűnik, hogy többségben vannak itt az "állattartók", szóval lehet, hogy nem a legmegfelelőbb topikba írtam, na sebaj, ha esetleg tudnál segíteni e téren, nem kötelező nekem a nyilvánosság: nemfer@freemail.hu :-) / Üdvözlettel, Feri |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|