Keresés

Részletes keresés

szega Creative Commons License 2009-12-07 15:14:31 932

Szia!

 

Élőhelyén nézegetni nem egyszerű, mert a talajrezgésekből hamarabb észrevesz, mint ahogy te meglátnád. És azonnal eltűnik, észrevétlenül (semmi zörej, mint pl. a zöld gyíknál). Tavasszal még gyakorlattal is csak addig találod meg, amíg nem nő meg a fű, utána elég nagy kihívás...

Úgyhogy megfogás nélkül nem egyszerű fotózni sem, megfogni viszont nem szabad. Ráadásul nagyon könnyen ledobja a farkát, plusz még aprócska állat is, szóval kezdésnek célszerű inkább egy könnyebben megfigyelhető-fotózható fajt választani (pl. taurica).

A Somlyó-i populációról nem tudok, de simán elképzelhető, hogy előfordul ott is.

 

 

A hozzászólás:
nemfair Creative Commons License 2009-12-07 10:23:49 931
Szia, elsősorban nézegetni, hogy mit csinál :-) ha úgy alakul akkor szívesen fotóznám is persze. /Amúgy közben beleolvastam ebbe a fórumba és úgy tűnik, hogy többségben vannak itt az "állattartók", szóval lehet, hogy nem a legmegfelelőbb topikba írtam, na sebaj, ha esetleg tudnál segíteni e téren, nem kötelező nekem a nyilvánosság: nemfer@freemail.hu :-) / Üdvözlettel, Feri
Előzmény:
T. Thick Creative Commons License 2009-12-05 00:03:15 930
Hello!

Mit szeretnél velük?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!