|
|
|
|
 |
szega
2009-12-07 15:14:31
|
932
|
Szia!
Élőhelyén nézegetni nem egyszerű, mert a talajrezgésekből hamarabb észrevesz, mint ahogy te meglátnád. És azonnal eltűnik, észrevétlenül (semmi zörej, mint pl. a zöld gyíknál). Tavasszal még gyakorlattal is csak addig találod meg, amíg nem nő meg a fű, utána elég nagy kihívás...
Úgyhogy megfogás nélkül nem egyszerű fotózni sem, megfogni viszont nem szabad. Ráadásul nagyon könnyen ledobja a farkát, plusz még aprócska állat is, szóval kezdésnek célszerű inkább egy könnyebben megfigyelhető-fotózható fajt választani (pl. taurica).
A Somlyó-i populációról nem tudok, de simán elképzelhető, hogy előfordul ott is.
|
|
A hozzászólás:
 |
nemfair
2009-12-07 10:23:49
|
931
|
| Szia, elsősorban nézegetni, hogy mit csinál :-) ha úgy alakul akkor szívesen fotóznám is persze. /Amúgy közben beleolvastam ebbe a fórumba és úgy tűnik, hogy többségben vannak itt az "állattartók", szóval lehet, hogy nem a legmegfelelőbb topikba írtam, na sebaj, ha esetleg tudnál segíteni e téren, nem kötelező nekem a nyilvánosság: nemfer@freemail.hu :-) / Üdvözlettel, Feri |
|
Előzmény:
 |
T. Thick
2009-12-05 00:03:15
|
930
|
Hello!
Mit szeretnél velük? |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|