Keresés

Részletes keresés

Ryke Creative Commons License 2009-11-27 20:17:59 236
Az alapterület kb ugyanannyi, sőt... Egy szint, 90 nm, de abból igazából max 50-60 van fűtve. Nekünk ez lesz a harmadik telünk, minden évben igyekszünk valamit megtanulni a saját kárunkon a horribilis fűtésszámlák után :(

Sajna, a nyílászárókon kívül nincs semmilyen szigetelés (fal, tető); ráadásul a rendzser is el van mérve valahol -> a vegyestüzelésű kazánnal fűtve alig-alig melegszik a visszajövő víz... A gázkazán szivattyújával nincs ilyen gond, de az e-ont nem szívesen támogatom :(

+ maga a vegyestüzelésű kazán sem az igazi -> régi, néhol szivárognak a csövek, hiányzik pár alkatrész, nem zár jól egy ajtaja...

és ha ehhez hozzávesszük, hogy a fűtéstechnikai ismereteim az elmúlt 2 szezon tapasztalatait jelentik összesen, akkor kiderül, hogy a passzív ház eléggé álomvilág számunkra :D

----

szóval engem minden megoldás érdekel a problémák bármelyikére :) Ezek egyike volt a brikett, ami a kazánban használva szépen biztosította azt télen, hogy ne hűljön le reggelre 16 fok alá a lakás.



A hozzászólás:
Evehid Creative Commons License 2009-11-27 15:50:02 235

:-))) Értem én, hogy ez Mo-on atomkevésnek minősül. De csak átlagos házra nézve. Egy passzív házban ez is bődületesen megengedhetetlen lenne. ;-D

Az sem mindegy, mekkora, hány szintes házban fogy az a 20-nál több kiló?

No és nem tudom megoldani csak ezzel az egész házat. Dolgozik még egy nagy szobában egy 3,5 kW-os (asszem) parapetes gázkonvektor, és egy kisebb szobában egy 400 W-os infrapanel. Meg nagyon alkalomszerűen, csak, ha nagyon muszáj, egy kis elektromos kandalló, fél teljesítménnyel (1000/2000 wattos.). De ez utóbbiak nappali áramról. Ezek költsége a fával együtt adja a fűtést. Ez idén van először ilyen kombináltan, még nem sok tapasztalatom van, melyik mennyibe kerül, és főleg nem tudom, hogy a mostani időjáráshoz képest milyen lesz a 3 téli hónap. Az már látszik, hogy ha este 11-nél előbb abba akarom hagyni a "Tűzgagó" tevékenységet, akkor reggelre a nappali-konyhában 17,5 fok van csak. Fél óráig ki lehet bírni, de azért elég karcsú az a hőmérséklet. Ezért is érdekelnek a brikettek, hogy kicsit később kezdjen kihűlni a kályha.

Előzmény:
Ryke Creative Commons License 2009-11-27 13:52:41 233
:O

és a napi max 5 kiló fánál szeretnél még olcsóbb megoldást találni? :O Az durva...

én a kazánnal már a napi 20 kilónak is örülnék :D

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!