|
|
|
|
 |
Evehid
2009-11-27 15:50:02
|
235
|
:-))) Értem én, hogy ez Mo-on atomkevésnek minősül. De csak átlagos házra nézve. Egy passzív házban ez is bődületesen megengedhetetlen lenne. ;-D
Az sem mindegy, mekkora, hány szintes házban fogy az a 20-nál több kiló?
No és nem tudom megoldani csak ezzel az egész házat. Dolgozik még egy nagy szobában egy 3,5 kW-os (asszem) parapetes gázkonvektor, és egy kisebb szobában egy 400 W-os infrapanel. Meg nagyon alkalomszerűen, csak, ha nagyon muszáj, egy kis elektromos kandalló, fél teljesítménnyel (1000/2000 wattos.). De ez utóbbiak nappali áramról. Ezek költsége a fával együtt adja a fűtést. Ez idén van először ilyen kombináltan, még nem sok tapasztalatom van, melyik mennyibe kerül, és főleg nem tudom, hogy a mostani időjáráshoz képest milyen lesz a 3 téli hónap. Az már látszik, hogy ha este 11-nél előbb abba akarom hagyni a "Tűzgagó" tevékenységet, akkor reggelre a nappali-konyhában 17,5 fok van csak. Fél óráig ki lehet bírni, de azért elég karcsú az a hőmérséklet. Ezért is érdekelnek a brikettek, hogy kicsit később kezdjen kihűlni a kályha. |
|
A hozzászólás:
 |
Ryke
2009-11-27 13:52:41
|
233
|
:O
és a napi max 5 kiló fánál szeretnél még olcsóbb megoldást találni? :O Az durva...
én a kazánnal már a napi 20 kilónak is örülnék :D |
|
Előzmény:
 |
Evehid
2009-11-27 11:55:35
|
231
|
A házatok hasonló nagyságrend, mint a miénk. Nálunk 96 m2, ebből a lakóterület 88, a fűtendő viszont csak kb. 73 (összes, mínusz a kamra, WC, fűtetlen szélfogó és fürdőszoba, amibe "átfűt" ez a kályha, meg fűti a bojler őrlángja is, és ez ott elég) . Az október-novemberi és a tavaszi átmeneti időjárás mellett naponta 2-4,5, max. 5 kiló tüzifa fogy, esetleg késő estére egy db fabrikett. De ez 4 óránál hosszabb ideig nem ég.
A tavalyi szezonban a régi kályhával összesen 6-7 mázsa fa fogyott, lehet, még annyi se. Tehát tőzegbrikettből, csak éjszakára nem kellhet olyan sok, nem? |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|