|
|
|
|
 |
Evehid
2009-11-27 15:39:19
|
234
|
Nálunk én vagyok itthon, kora délutántól a gyerkővel, és ha teszek-veszek, vagy főzök, pláne megy a (gáz)sütő, az elég rendesen hozzátesz a meleghez, meg van egy légkollektor is, de ugye az borult időben nem dolgozik. Viszont éjjel 18 fok van, és nappal sincs több 19-22-nél, attól függ, melyik helyiségben.(Nem elsősorban spórolásból, hanem ennél melegebben nem érezzük jól magunkat.) Januárban biztos, hogy duplája fog fogyni, mint most. |
|
A hozzászólás:
 |
Törölt nick
2009-11-27 12:48:04
|
232
|
| Nekünk a napi mennyiség a kb. reggel 7 órai begyújtástól délután 5-6 ig történő időszakot jelenti folyamatosan mert mindig van itthon valaki tehát fűteni kell egész nap. Nektek éjszakára pár db elég lesz. 40 kilós zsákokban van,érdemes kipróbálni. |
|
Előzmény:
 |
Evehid
2009-11-27 11:55:35
|
231
|
A házatok hasonló nagyságrend, mint a miénk. Nálunk 96 m2, ebből a lakóterület 88, a fűtendő viszont csak kb. 73 (összes, mínusz a kamra, WC, fűtetlen szélfogó és fürdőszoba, amibe "átfűt" ez a kályha, meg fűti a bojler őrlángja is, és ez ott elég) . Az október-novemberi és a tavaszi átmeneti időjárás mellett naponta 2-4,5, max. 5 kiló tüzifa fogy, esetleg késő estére egy db fabrikett. De ez 4 óránál hosszabb ideig nem ég.
A tavalyi szezonban a régi kályhával összesen 6-7 mázsa fa fogyott, lehet, még annyi se. Tehát tőzegbrikettből, csak éjszakára nem kellhet olyan sok, nem? |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|