Keresés

Részletes keresés

Ryke Creative Commons License 2009-11-27 13:52:41 233
:O

és a napi max 5 kiló fánál szeretnél még olcsóbb megoldást találni? :O Az durva...

én a kazánnal már a napi 20 kilónak is örülnék :D
Törölt nick Creative Commons License 2009-11-27 12:48:04 232
Nekünk a napi mennyiség a kb. reggel 7 órai begyújtástól délután 5-6 ig történő időszakot jelenti folyamatosan mert mindig van itthon valaki tehát fűteni kell egész nap. Nektek éjszakára pár db elég lesz. 40 kilós zsákokban van,érdemes kipróbálni.
A hozzászólás:
Evehid Creative Commons License 2009-11-27 11:55:35 231

A házatok hasonló nagyságrend, mint a miénk. Nálunk 96 m2, ebből a lakóterület 88, a fűtendő viszont csak kb. 73 (összes, mínusz a kamra, WC, fűtetlen szélfogó és fürdőszoba, amibe "átfűt" ez a kályha, meg fűti a bojler őrlángja is, és ez ott elég) . Az október-novemberi és a tavaszi átmeneti időjárás mellett naponta 2-4,5, max. 5 kiló tüzifa fogy, esetleg késő estére egy db fabrikett. De ez 4 óránál hosszabb ideig nem ég.

 

A tavalyi szezonban a régi kályhával összesen 6-7 mázsa fa fogyott, lehet, még annyi se. Tehát tőzegbrikettből, csak éjszakára nem kellhet olyan sok, nem?

Előzmény:
Törölt nick Creative Commons License 2009-11-27 10:17:06 230
Szia!
A mi házunk kb 80-85 m2 lehet, középen van a kandalló így az egészet befűti. Ennek a tőzegbrikettnek 4000 körül van mázsája, a fűtőértékhez képest igen jó ár.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!