|
|
|
|
 |
Evehid
2009-11-27 11:55:35
|
231
|
A házatok hasonló nagyságrend, mint a miénk. Nálunk 96 m2, ebből a lakóterület 88, a fűtendő viszont csak kb. 73 (összes, mínusz a kamra, WC, fűtetlen szélfogó és fürdőszoba, amibe "átfűt" ez a kályha, meg fűti a bojler őrlángja is, és ez ott elég) . Az október-novemberi és a tavaszi átmeneti időjárás mellett naponta 2-4,5, max. 5 kiló tüzifa fogy, esetleg késő estére egy db fabrikett. De ez 4 óránál hosszabb ideig nem ég.
A tavalyi szezonban a régi kályhával összesen 6-7 mázsa fa fogyott, lehet, még annyi se. Tehát tőzegbrikettből, csak éjszakára nem kellhet olyan sok, nem? |
|
A hozzászólás:
 |
Törölt nick
2009-11-27 10:17:06
|
230
|
Szia! A mi házunk kb 80-85 m2 lehet, középen van a kandalló így az egészet befűti. Ennek a tőzegbrikettnek 4000 körül van mázsája, a fűtőértékhez képest igen jó ár. |
|
Előzmény:
 |
Evehid
2009-11-27 09:14:50
|
229
|
Köszi az ötletet. Utána fogok nézni, hogy a környékünkön hozzá lehet-e jutni.
Gondolom, ezzel a mennyiséggel sokkal több légköbmétert fűtötök. Szerintem nálunk talán 60-70 m2-t is képes lenne ez a kályha, a tagolt, hosszúkás alaprajz miatt nem lehet a fűtésünket kizárólag erre alapozni. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|