|
|
|
|
 |
Törölt nick
2009-11-27 10:17:06
|
230
|
Szia! A mi házunk kb 80-85 m2 lehet, középen van a kandalló így az egészet befűti. Ennek a tőzegbrikettnek 4000 körül van mázsája, a fűtőértékhez képest igen jó ár. |
|
A hozzászólás:
 |
Evehid
2009-11-27 09:14:50
|
229
|
Köszi az ötletet. Utána fogok nézni, hogy a környékünkön hozzá lehet-e jutni.
Gondolom, ezzel a mennyiséggel sokkal több légköbmétert fűtötök. Szerintem nálunk talán 60-70 m2-t is képes lenne ez a kályha, a tagolt, hosszúkás alaprajz miatt nem lehet a fűtésünket kizárólag erre alapozni. |
|
Előzmény:
 |
Törölt nick
2009-11-26 08:59:53
|
226
|
Üdv! A szalmabrikettnél ajánlok jobbat éjszakára, a tőzegbrikettet. (mondjuk én nappal is majdnem csak ezzel fűtök.) Olyan kemény mint a szén, a fűtőértéke is hasonló, viszont tiszta anyag és nem marad utána salak csak némi hamu. Este 6 -kor lezárom a kályhát a parázzsal és reggel 8 -kor még a parázson gyújtok be. Még gyufa se kell. Hátránya hogy elég sok levegőt igényel mivel nagyon tömör. Fabrikettel kombinálom mert láng kell neki hogy jól felizzon. Napi 10 kiló tőzegbrikett meg kb. 5-6 db fabrikett a szükségletünk. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|