|
|
|
|
 |
telescoper
2009-11-21 15:50:49
|
2516
|
| Az infraledek egy jellegzetes sugárzási hullámhossza pl. 940 nanométer. |
|
A hozzászólás:
 |
Vgyuri
2009-11-21 15:40:43
|
2515
|
| Viszont pl. a tévé távvezérlőjének világító infra LED-je jól látszik a képen, legalábbis a keresőben. (Így szoktam kipróbálni.) Az milyen tartományban sugároz? |
|
Előzmény:
 |
telescoper
2009-11-21 15:29:52
|
2513
|
| Ezek a gépek erre nem jók. Töm mindegy, hogy ki van-e szedve a gyári hotmirror vagy sem. A hőfényképezésre való cuccok nem a közeli infrára kell, hogy érzékenyek legyenek, hanem a távolira. A mostanában használt fényképezőgépekbe való cmosok olyan kb 1100 nanométerig érzékenyek. A hőfényképezést meg ennél kb két nagyságrenddel hosszabb hullámhosszokon dolgozó érzékkel végzik. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|