Keresés

Részletes keresés

sakac Creative Commons License 2009-11-21 15:54:22 2517
Köszönöm a választ.
Vgyuri Creative Commons License 2009-11-21 15:40:43 2515
Viszont pl. a tévé távvezérlőjének világító infra LED-je jól látszik a képen, legalábbis a keresőben. (Így szoktam kipróbálni.) Az milyen tartományban sugároz?
A hozzászólás:
telescoper Creative Commons License 2009-11-21 15:29:52 2513
Ezek a gépek erre nem jók. Töm mindegy, hogy ki van-e szedve a gyári hotmirror vagy sem. A hőfényképezésre való cuccok nem a közeli infrára kell, hogy érzékenyek legyenek, hanem a távolira. A mostanában használt fényképezőgépekbe való cmosok olyan kb 1100 nanométerig érzékenyek. A hőfényképezést meg ennél kb két nagyságrenddel hosszabb hullámhosszokon dolgozó érzékkel végzik.
Előzmény:
sakac Creative Commons License 2009-11-21 12:53:42 2511
Lehetséges hogy maga a kérdés is hülyeség.
Ezek az átalakított gépek,vagy szűrővel felszereltekkel lehetséges un thermoképet készíteni? Gondolok itt arra hogy hol szökik a hő a lakásból.Próbálta valaki esetleg ?
Vagy rossz irányban gondolkodok?
Nekem csak fotora lenne szükségem nem komplett vizsgálatokra és egyéb költségeire..Tudjam merre tovább.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!