|
|
|
|
 |
Vgyuri
2009-11-21 15:37:34
|
2514
|
Érdekel a dolog, tavasszal sort is kerithetünk rá, ha eljössz Hajdúszoboszlóra. A tél a felfüggesztő pplatform csinálásé, mert megpróblunk valami stabilizált felfüggesztést csinálni.
A napi probléma meg egy rejtély, hogy lehet, hogy gyakorlatilag azonos helyről (azonos magasságból) 5 mp különbséggel készült képen levő azonos tárgyak pixelmérete nem egyezik, nem nagy az eltérés, 3-4 pixel egy 1000 pixeles területen, de arra elég, hogy a panorámásító program elmosódott foltot csináljon a közös pixelekből. (Nem célunk a teljes többszáz képből álló állomány összevasalása, de ha kevés munkával tudnánk 2*2-es csoportokat csinálni, akkor pontosabb lehetne a geokódolás.) |
|
A hozzászólás:
 |
telescoper
2009-11-21 13:04:13
|
2512
|
| Én szeretem a jó bulikat! Ki tudjuk próbálni a dolgot, ha meghívtok egy repülésre. Nekem van egy Canon 300d-m, amiből kiszedve a gyári szűrő és egy t-réteges üveg van helyette berakva. Éedekel a dolog? |
|
Előzmény:
 |
Vgyuri
2009-11-21 08:44:19
|
2510
|
Köszönöm a tájékoztatást, azt hiszem, ezt a gépátalakítást kihagyom, amíg nincs konkrét megrendelés a láthatáron ilyen képre. (Még a láthatóra sem nagyon van, pedig a mi módszerünkkel készített légifénykép-halmaz sokkal olcsóbb a "királyi" légifényképészet rosszabb felbontású kinálatánál.) Sajnos ki sem tudjuk próbálni, mit tud nyújtani a rendszer, többszázezeres beruházás nélkül. Ráadásul ijesztő értékeket látok expozíciós időben. Mélységélességre nem nagyon van szükségünk a nagy távolság miatt, de a kiszűrhetetlen rezonanciák miatt 1/250 alatt nem is mertünk kisérletezni
Abban reménykedtem, hogy valamilyen objektív elé szerelt szűrővel is lehet legalább olyan eredményt elérni, hogy különbség legyen a szűrt és szűrő nélküli felvétel között, és akkor a két kép kivonásával lehetne valami információt kinyerni.
A belinkelt cikk említ infrára "érzékenyebb" régebbi kompakt gépeket, azokat még megnézem, de tartok, hogy azoknál a közelébe sem tudunk menni a 8 MP-nek. (Bár nem biztos, hogy kell, de akkor meg RAW képet kellene csinálni.) |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|