|
|
 |
onixka
2010-03-14 00:30:13
|
984
|
| nekem ugyanezt az allergia tesztet 43000-ért csinálták budaörsön tavaly júniusban. |
|
 |
Töti77
2009-11-10 15:59:37
|
973
|
Szia, köszi a választ. Az az igazság, hogy én a dokinkkal nagyon meg vagyok elégedve, lelkiismeretes, és mindenről alaposan tájékoztat. Pont ezért választottam őt. A baj Bambinál az, hogy alig vakarózik. Volt már allergiás kutyám, és ahhoz képest szinte semmit, ráadásul a kopaszodása szimetrikus, és ezek más betegségre utalnak. De mivel csináltunk már pár vizsgálatot negatív eredménnyel, ezért allergiára is megnézzük, sose lehet tudni... A klinikával meg még ma beszélek. Megkérdeztem időközben más orvos véleményét is, ő is inkább hormonális problémára gyanakszik, szóval szegény kiskutyám nagyon meg lesz kínozva a sok vérvétellel :( De kell, mert egyre kopaszabb :( |
|
A hozzászólás:
 |
secperc
2009-11-09 20:37:42
|
969
|
Szia!
Ugyanaz tudom mondani neked is, mint Tücsinek!!!
Csak semmi házi kisérletezés, allergia esetén, és lássa több orvos is a kutyát!!!
Én nagyon megtanultam sajnos a leckét, tanuljatok az én hibámból.....
Namármost ha hullik a szőre, méghozzá szimmetrikusan és vakar, akkor biztosan allergia:-(((((((((
De biztosan és hogy mire azt csak az allergiateszt mutaja ki.
Berry allergiatesztje 91 fajta dologra telrjedt ki (minden benne van, amit leirtál) - ha van mailcimed, akkor add meg az itteni mailcimemre és szivesen átküldöm a speckóját. A HUF 50.000-be benne van, hogy a vizsgálandó vért leveszik és kiküldik az USA-ba, ott állapitják meg, hogy mire reagál a kutya. Nem biztos, hogy a táppal van baj, hiszen nálunk is az első doki esküdött a csirkére, azután a tesztből kiderült, hogy arra pont NEM allergiás!!!!
Szóval nem tudom hol laktok, az én tesztemhez a vért Vecsésen vették le az alábbi klinikán www.sahinklinika.hu , de tudok ajánlani másik kórházat is www.dunafoldvár.net itt is remekül ellátták a kutyumat és ők is készitenek allergiatesztet.
Mindenképpen a tesztet ajánlom, mindenféle házi vagy orvosi próbababázás helyett, nehogy úgy járj, mint én a kutyámmal...... |
|
Előzmény:
 |
Töti77
2009-11-07 18:33:40
|
966
|
Szia,
Örülök, hogy már jól van Berry :)
Én is a segítségedet szeretném kérni. Úgy néz ki, hogy az én kicsikém is allergiás. :(
Röviden: nem vakarózik, csak keveset, de hullik a szőre (szimetrikusan), és lassan teljesen lekopaszodik. Mivel teli volt a bűzmirigye, ezért arra gyanakodott első körben a doki. Nem múlt el a probléma, ezért csináltunk vérvételt, a vérképe jó volt, a pajzsmirigye rendben, ez is kizárva. Tápváltást beszéltünk meg, mert lehet, hogy túl erős neki (persze szigorúan fokozatosan), illetve még a cisztás problémát is ki szeretném zárni (ösztogén), ezért még egy ultrahang hátra van. Ha ott sincs semmi, akkor két lehetőség marad: túl erős táp, ezt orvosolnánk a tápváltással, vagy az allergia. Sajnos félek, ez utóbbi. :(((
Abban szeretném a segítségedet kérni, hogy írd meg légyszi, milyen anyagokra vonatkozott az allergiateszt. Én mindenképp olyat szeretnék, ami teljes körü, és olyanokra is meg tudják nézni, amik pl. a tápjában vannak, vagy amiket főzni szoktam neki. De megnézném atkára, hámra, bolhára, mosószerre, fémre stb. is. Ezért lenne jó olyan teszt, aminél a lehető legtöbb anyagra vizsgálják. Én úgy tudom, ilyen csak külföldön létezik, de ha ott is csinálnak ilyen tesztet, ahol ti voltatok Berryvel, akkor oda mennék én is. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|