Keresés

Részletes keresés

onixka Creative Commons License 2010-03-14 00:30:13 984
nekem ugyanezt az allergia tesztet 43000-ért csinálták budaörsön tavaly júniusban.
Töti77 Creative Commons License 2009-11-10 15:59:37 973
Szia, köszi a választ.
Az az igazság, hogy én a dokinkkal nagyon meg vagyok elégedve, lelkiismeretes, és mindenről alaposan tájékoztat. Pont ezért választottam őt.
A baj Bambinál az, hogy alig vakarózik. Volt már allergiás kutyám, és ahhoz képest szinte semmit, ráadásul a kopaszodása szimetrikus, és ezek más betegségre utalnak. De mivel csináltunk már pár vizsgálatot negatív eredménnyel, ezért allergiára is megnézzük, sose lehet tudni... A klinikával meg még ma beszélek.
Megkérdeztem időközben más orvos véleményét is, ő is inkább hormonális problémára gyanakszik, szóval szegény kiskutyám nagyon meg lesz kínozva a sok vérvétellel :( De kell, mert egyre kopaszabb :(
A hozzászólás:
secperc Creative Commons License 2009-11-09 20:37:42 969

Szia!

 

Ugyanaz tudom mondani neked is, mint Tücsinek!!!

 

Csak semmi házi kisérletezés, allergia esetén, és lássa több orvos is a kutyát!!!

Én nagyon megtanultam sajnos a leckét, tanuljatok az én hibámból.....

 

Namármost ha hullik a szőre, méghozzá szimmetrikusan és vakar, akkor biztosan allergia:-(((((((((

De biztosan és hogy mire azt csak az allergiateszt mutaja ki.

Berry allergiatesztje 91 fajta dologra telrjedt ki (minden benne van, amit leirtál) - ha van mailcimed, akkor add meg az itteni mailcimemre és szivesen átküldöm a speckóját. A HUF 50.000-be benne van, hogy a vizsgálandó vért leveszik és kiküldik az USA-ba, ott állapitják meg, hogy mire reagál a kutya. Nem biztos, hogy a táppal van baj, hiszen nálunk is az első doki esküdött a csirkére, azután a tesztből kiderült, hogy arra pont NEM allergiás!!!!

Szóval nem tudom hol laktok, az én tesztemhez a vért Vecsésen vették le az alábbi klinikán www.sahinklinika.hu , de tudok ajánlani másik kórházat is www.dunafoldvár.net itt is remekül ellátták a kutyumat és ők is készitenek allergiatesztet.

 

Mindenképpen a tesztet ajánlom, mindenféle házi vagy orvosi próbababázás helyett, nehogy úgy járj, mint én a kutyámmal......

Előzmény:
Töti77 Creative Commons License 2009-11-07 18:33:40 966

Szia,

 

Örülök, hogy már jól van Berry :)

 

Én is a segítségedet szeretném kérni. Úgy néz ki, hogy az én kicsikém is allergiás. :(

 

Röviden: nem vakarózik, csak keveset, de hullik a szőre (szimetrikusan), és lassan teljesen lekopaszodik. Mivel teli volt a bűzmirigye, ezért arra gyanakodott első körben a doki. Nem múlt el a probléma, ezért csináltunk vérvételt, a vérképe jó volt, a pajzsmirigye rendben, ez is kizárva. Tápváltást beszéltünk meg, mert lehet, hogy túl erős neki (persze szigorúan fokozatosan), illetve még a cisztás problémát is ki szeretném zárni (ösztogén), ezért még egy ultrahang hátra van. Ha ott sincs semmi, akkor két lehetőség marad: túl erős táp, ezt orvosolnánk a tápváltással, vagy az allergia. Sajnos félek, ez utóbbi. :(((

 

Abban szeretném a segítségedet kérni, hogy írd meg légyszi, milyen anyagokra vonatkozott az allergiateszt. Én mindenképp olyat szeretnék, ami teljes körü, és olyanokra is meg tudják nézni, amik pl. a tápjában vannak, vagy amiket főzni szoktam neki. De megnézném atkára, hámra, bolhára, mosószerre, fémre stb. is. Ezért lenne jó olyan teszt, aminél a lehető legtöbb anyagra vizsgálják. Én úgy tudom, ilyen csak külföldön létezik, de ha ott is csinálnak ilyen tesztet, ahol ti voltatok Berryvel, akkor oda mennék én is.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!