|
|
|
|
 |
T. Thick
2009-11-09 22:15:18
|
925
|
Értem.
Én felneveltem egyet, nyolc évig élt nálam. Cipőfűző méretűről 120 centisre nőtt meg. (Egy észak-amerikai vízisikló volt, nem európai.) Igen falánk állat volt, de nem hinném, hogy elzsírosodott, mert olyan gyors siklót még sosem láttam. A vége felé már csak úgy tudtam etetni, hogy a terrárium másik végében valamivel elvontam a figyelmét, amíg résnyire nyitottam neki a tetőt. Különben kiszökött volna.
|
|
A hozzászólás:
 |
ME*
2009-11-09 15:14:02
|
922
|
Nem tudják lemozogni a felesleget. Egyébként az elzsírosodás kívülről nem szokott látszani, csak boncoláskor.
"Amikor én tartottam, csak annyit evett, amennyire szüksége volt, a többit otthagyta."
Nem annyit eszik fogságban-táplálékbőségben, mint amenyire szüksége van, hanem annyit amennyi beléfér. Sőt, sokszor többet is és később kénytelen visszahányni...
(vízisoklót sosem tartottam, de más kígyófajokat elég sokat és hüllőkertben is dolgoztam... láttam ezt-azt) |
|
Előzmény:
 |
T. Thick
2009-11-09 13:28:08
|
921
|
| Na de zabál annyit egy sikló, hogy az neki megártson? Amikor én tartottam, csak annyit evett, amennyire szüksége volt, a többit otthagyta. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|