Keresés

Részletes keresés

T. Thick Creative Commons License 2009-11-09 22:15:18 925
Értem.

Én felneveltem egyet, nyolc évig élt nálam. Cipőfűző méretűről 120 centisre nőtt meg. (Egy észak-amerikai vízisikló volt, nem európai.) Igen falánk állat volt, de nem hinném, hogy elzsírosodott, mert olyan gyors siklót még sosem láttam. A vége felé már csak úgy tudtam etetni, hogy a terrárium másik végében valamivel elvontam a figyelmét, amíg résnyire nyitottam neki a tetőt. Különben kiszökött volna.


A hozzászólás:
ME* Creative Commons License 2009-11-09 15:14:02 922
Nem tudják lemozogni a felesleget. Egyébként az elzsírosodás kívülről nem szokott látszani, csak boncoláskor.

"Amikor én tartottam, csak annyit evett, amennyire szüksége volt, a többit otthagyta."

Nem annyit eszik fogságban-táplálékbőségben, mint amenyire szüksége van, hanem annyit amennyi beléfér. Sőt, sokszor többet is és később kénytelen visszahányni...

(vízisoklót sosem tartottam, de más kígyófajokat elég sokat és hüllőkertben is dolgoztam... láttam ezt-azt)
Előzmény:
T. Thick Creative Commons License 2009-11-09 13:28:08 921
Na de zabál annyit egy sikló, hogy az neki megártson? Amikor én tartottam, csak annyit evett, amennyire szüksége volt, a többit otthagyta.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!