|
|
|
|
 |
Szeplák
2009-11-09 15:38:35
|
924
|
| Ezek még elég fiatal siklók.És nagyon kevés is megárthat nekik,gondolom. |
|
 |
ME*
2009-11-09 15:14:02
|
922
|
Nem tudják lemozogni a felesleget. Egyébként az elzsírosodás kívülről nem szokott látszani, csak boncoláskor.
"Amikor én tartottam, csak annyit evett, amennyire szüksége volt, a többit otthagyta."
Nem annyit eszik fogságban-táplálékbőségben, mint amenyire szüksége van, hanem annyit amennyi beléfér. Sőt, sokszor többet is és később kénytelen visszahányni...
(vízisoklót sosem tartottam, de más kígyófajokat elég sokat és hüllőkertben is dolgoztam... láttam ezt-azt) |
|
A hozzászólás:
 |
T. Thick
2009-11-09 13:28:08
|
921
|
| Na de zabál annyit egy sikló, hogy az neki megártson? Amikor én tartottam, csak annyit evett, amennyire szüksége volt, a többit otthagyta. |
|
Előzmény:
 |
ME*
2009-11-09 07:27:01
|
920
|
Szervek elzsírosodásával jár. Elsősorban a ivarszervek válnak műkédésképtelenné, majd a máj. Nem ritka, hogy az egyed halálával jár a dolog.
Kajáltatáskor válaszd szét őket (összeevés miatt egyébként is így szokás) és a ducibbat koplaltasd...Egyébként is téliszünet van nekik... :-) |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|