|
|
|
|
 |
Ronai_Peter*
2009-11-13 10:09:52
|
127
|
Szia!
Szvsz (nekem nem volt) a 28-135 IS az egy gyenge közepes lencse, hasonló mint az IS nélküli 24-85 vagy 28-105. Egyik sem fergeteges, mindegyik használható. Lerekeszelve elég egyformának kell lenniük. A 24-85 jobb volt nálam mint a 28-105. AZ általam átnézett és megbízhatónak tartott tesztek alapján az 28-135 ici-picit jobb mint az (már eladott én nem pótolt) 28-105-öm, ami nyitott blendével 28 mm-en elég lágy vol, főleg a széleken. a 24-85 csak kicsit jobb, azt is megnéztem. Igy maradt a EF USM 20-35/3.5-4.5 és EF USM 70-210/3.5-4.5 meg ay EF 50/1.8 MKI, mert ezek látványosan jobbak voltak.
Igazából mindenképpen ki kell őket próbálni. A SIGMA-t főképp. Van Sigmám amit nagyon jó, van ami félrefókuszál így tk. kuka, volt Sigmám amitől sikítva menekültem. Ezek ugyan mind régi lencsék, de valószínűleg ez igaz lehet az újabbakra is. Több helyen olvastam a nagy gyári szórásról SIGMA esetében.
Ja, és a 18 valszeg hiányozni fog alul...
Üdv, péter |
|
A hozzászólás:
 |
smart2
2009-11-07 20:32:46
|
125
|
köszi a véleményeket, meggondolom őket.
újabb kérdés: - canon 28-135ről tapasztalat? úgyszintén a kitobihoz hasonlítanám, mmint azt cserélné. jó átfogás, igaz alul nem 18, de sztem az belefér. van benne IS is, bár kevésbé modern mint az újabb 18-55ben.
eme linket ismeritek? http://www.the-digital-picture.com/Reviews/ISO-12233-Sample-Crops.aspx?Lens=455&Camera=474&Sample=0&FLI=4&API=4&LensComp=116&CameraComp=453&SampleComp=0&FLIComp=2&APIComp=2 hihető az eredmény?! ergó a kitobi lerekeszelve is sokkal rosszabb képet nyújt mint a 28-135 5,6on?! És 30 körül is lenyomja a 28-135...hmmm mondjuk a fura, hogy nézegetve a már emlegetett alternatívákat, mind lenyomja 30 felett a kitobit. akkor most hogy is van az hogy jó az ár érték aránya?!?! vagy csak én nézem rosszul az eredményeket?
másik: sigma 55-200? valaki használta már? olcsóért hozzá tudnék jutni.
köszönöm szépen a segítségeteket |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|