|
|
|
|
 |
obi_van_kitobi
2009-11-02 22:41:03
|
108
|
A 15-85 lenne még esélyes, de az sajna drága mulatság.
Az általad megjelölt árkategóriában (60-70E) max. használt Tamron 17-50/2.8, vagy Sigma 18-50/2.8 lesz elérhető.Én újat vennék ezekből...(Tarmont Mo.-n nem tudják kalibrálni, ha pontatlan a fókusza, szóval érdemes pontos példányt levadászni.
A képek színvilága meg csak rajtad múlik...kezdő dslr-felhasználóknál szokott jelentkezni az elégedetlenség a képek kontrasztjával, színeivel...de ez teljesen más téma. |
|
A hozzászólás:
 |
smart2
2009-11-02 22:34:34
|
105
|
fényerőt mindenképpen keveseltem, meg valahogy a képeknek sem olyan szépek voltak a színei mint amiket egy slr-től várnék.
mondjuk az is igaz h augusztus óta van meg amióta tul képp még napsütést nem is láttam, rgó lehet h a fények miatt nem vagyok csak megelégedve az obi teljesítésével?!
fene tudja. átfogás is kéne, a 85-100 körüli vég az lenne nekem az ideális, szal az 55-250 felesleges, de a sima 55 meg kevés, ezért gondoltam a 17-85re. csak az meg fényerőben uilyen szar mint a kit.
jó lenne, ha lenne egy 18-80-as is obi megfelelő fényerővel, jó minőségben. jaaa, hogy akkor nem 60-70E lenne?!?! hát az tuti :( |
|
Előzmény:
 |
obi_van_kitobi
2009-11-02 22:21:24
|
101
|
Milyen szempontból érzed kevésnek?
Azért kérdezem, mert az általad felsorolt objektívek eléggé eltérő tulajdonságokkal rendelkeznek. Ha az átfogást érzed kevésnek, akkor arra csak az első (17-85) a megoldás, ha fényerőt, akkor viszont ez kapásból kiesik... 24-70 APS-C vázra nem az igazi (amúgy is marketing 2.8), 20-40-ről nem is hallottam de lefogadom, hogy max hamutartónak jó.
A tamron 17-50-et megelégedéssel használtam, de nehéz belőle pontos példányt kifogni, ha sikerül, akkor jól jártál. A 17-70-es sigmát sokan istenítik, ém egy iszonyat ócska példánnyal találkoztam, de láttam vele jó fotókat is.(a 2.8 ennél max reklám) |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|