Keresés

Részletes keresés

smart2 Creative Commons License 2009-11-02 22:34:34 105
fényerőt mindenképpen keveseltem, meg valahogy a képeknek sem olyan szépek voltak a színei mint amiket egy slr-től várnék.

mondjuk az is igaz h augusztus óta van meg amióta tul képp még napsütést nem is láttam, rgó lehet h a fények miatt nem vagyok csak megelégedve az obi teljesítésével?!

fene tudja.
átfogás is kéne, a 85-100 körüli vég az lenne nekem az ideális, szal az 55-250 felesleges, de a sima 55 meg kevés, ezért gondoltam a 17-85re. csak az meg fényerőben uilyen szar mint a kit.

jó lenne, ha lenne egy 18-80-as is obi megfelelő fényerővel, jó minőségben.
jaaa, hogy akkor nem 60-70E lenne?!?! hát az tuti :(
yamahavalerossi Creative Commons License 2009-11-02 22:29:14 103
Hamutartónak? :O Én elég jókat hallottam róla. Igaz, igen kicsi az átfogása...
Katt ide
A hozzászólás:
obi_van_kitobi Creative Commons License 2009-11-02 22:21:24 101
Milyen szempontból érzed kevésnek?

Azért kérdezem, mert az általad felsorolt objektívek eléggé eltérő tulajdonságokkal rendelkeznek.
Ha az átfogást érzed kevésnek, akkor arra csak az első (17-85) a megoldás, ha fényerőt, akkor viszont ez kapásból kiesik...
24-70 APS-C vázra nem az igazi (amúgy is marketing 2.8), 20-40-ről nem is hallottam de lefogadom, hogy max hamutartónak jó.

A tamron 17-50-et megelégedéssel használtam, de nehéz belőle pontos példányt kifogni, ha sikerül, akkor jól jártál.
A 17-70-es sigmát sokan istenítik, ém egy iszonyat ócska példánnyal találkoztam, de láttam vele jó fotókat is.(a 2.8 ennél max reklám)
Előzmény:
smart2 Creative Commons License 2009-11-02 22:12:23 98
szerintetek a 450d-m alap 18-55IS obiját ha kicsit kevessellem, mire lenne érdeme cserélni?
-17-85nek nagy a hordósítása 17-en azt írják mindenhol, de hobbi célra is gáz?
- Sigma EX DG 24-70 f2.8 is nincs, de fix 2.8 ami elég szimpi.
- Tamron 17-50/2.8
- Sigma 17-70mm F2.8-4.5 DC Macro
- Sigma 20-40 mm F/2.8- elég rövid az átfogása, emiatt nem igazán preferálom
- valamit kihagytam?


vagy inkább ne cseréljem mert azok sem adnak annyival szebb képet? a 200E-res kategóriára nincs pénzem, úgyhogy azokat ne is ajánljátok :)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!