|
|
|
|
 |
telescoper
2009-10-31 01:33:31
|
2472
|
| Felejthető az eredmény. Túl sok volt az optikai elem a fényútban. Nem direkt fókuszsíkban próbáltam, így a nagyobb képet adó okulárptojekció miatt berakott okulár miatt nagyon lágy a kép. Majd legközelebb csak a távccső objektívje lesz a képalkotó elem, azza jobbnak kell lennie az eredménynek. Az egész kisérlet csak amiatt érdekel, mert sejtésem szerint az infra fény nem szóródik annyira, mint a rövidebb hullámhosszú fények (na ez nem csak sejtés persze, hanem fizikai tény), így párásabb időben is lehet esetleg kellően éles holdfotót készíteni. Csak a technikát kell kialakítani. |
|
A hozzászólás:
 |
ZolaTeso
2009-10-30 20:01:27
|
2470
|
| Hmmm... ez mondjuk érdekes lehet. Kiváncsi leszek az eredményre! |
|
Előzmény:
 |
telescoper
2009-10-30 18:40:20
|
2469
|
Ha lett volna rá időm, de mentem volna pedig!! (most készülődöm a Holdat infrában, távcsővel fotózni) |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|