Keresés

Részletes keresés

telescoper Creative Commons License 2009-10-31 01:33:31 2472
Felejthető az eredmény. Túl sok volt az optikai elem a fényútban. Nem direkt fókuszsíkban próbáltam, így a nagyobb képet adó okulárptojekció miatt berakott okulár miatt nagyon lágy a kép. Majd legközelebb csak a távccső objektívje lesz a képalkotó elem, azza jobbnak kell lennie az eredménynek. Az egész kisérlet csak amiatt érdekel, mert sejtésem szerint az infra fény nem szóródik annyira, mint a rövidebb hullámhosszú fények (na ez nem csak sejtés persze, hanem fizikai tény), így párásabb időben is lehet esetleg kellően éles holdfotót készíteni. Csak a technikát kell kialakítani.
A hozzászólás:
ZolaTeso Creative Commons License 2009-10-30 20:01:27 2470
Hmmm... ez mondjuk érdekes lehet. Kiváncsi leszek az eredményre!
Előzmény:
telescoper Creative Commons License 2009-10-30 18:40:20 2469
Ha lett volna rá időm, de mentem volna pedig!!
(most készülődöm a Holdat infrában, távcsővel fotózni)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!