Keresés

Részletes keresés

DimensionSeven Creative Commons License 2009-10-30 20:29:07 2471
Nem igaáz értem, hogy jutottál erre a következtetésre abból amit írtam. Én infrásítottam egy D50-et és imádom. Ha van egy fölös D70-ed, szerezz egy jó infrás obit hozzá (az említetteket egyáltalán nem ismerem), kicsi pénzért használt 18-55-öt pölö, alakít(ta)sd át és hangol(tas)d az AF-et a 18-55-höz és meg is vagy.
A hozzászólás:
panabubus Creative Commons License 2009-10-30 13:26:49 2467
szia!
akkor ha jól érteném: hagyjam inkább békén a D70-et eredeti állapotában?
("obiparkja": 28-85 TAMRON, 135/2.8 MIRAGE fix, VIVITAR 28-200 analóg)
Előzmény:
DimensionSeven Creative Commons License 2009-10-30 00:20:58 2466

A fókuszeltolódás ténye és mértéke objektívről objektívre változik, és ahogy magad is tapasztaltad, sokszor hullámhosszfüggő is. (Elvileg vannak kifejezetten hullámhossz-függetlenre gyártott spéci egzotikus multispektrum obik, de az áruk is mesebeli).

 

Attól, ha a hotmirrort kicseréled (akármire), a 'hagyományos' autofókusz ugyanúgy az obin érkező látható tartomány alapján fog működni. A fókuszeltolódást a tüköraknában található csavarokkal lehet kikorrigálni, de értelem szerint csak egy obihoz fog passzolni (bár mondjuk a 18-70-hez állított D50-em az 50 f1.8 AFD-vel és a Sigma 10-20-szal is pontos - de ez utóbbi tetű nagy hotspottal megvert és életlen szélű infrában- minden más használhatatlan).

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!