|
|
|
|
 |
unisignal_aefh
2009-11-01 15:44:45
|
217
|
Szia!
Hol szerzed be a szalmabrikettet? Kipróbálnám én is a vegyestüzelésűben...
|
|
A hozzászólás:
 |
zsozé1
2009-10-29 22:00:35
|
216
|
Szevasztok. A sirás jön az emberre, amikor beleolvas ebbe a topikba. Sokaknak semmi fogalma nincs arról, milyen jól lehet fűteni a brikettel. Aminek csak egy hátránya van, Nemlehet automatizálni. Na de ezt egy puffertartályal , kilehet köszöbölni. Én már negyedik éve fűtök szalmabrikettel, egy egyszerű vegyestüzelésű kazánnal. 70000 ft-ból megveszem a szalmabrikettet egy egész fűtési szezonra amihez társul egykis tüzifa 30000 forintért. A családiház amit fűtök 250 m2, amiből 200 m2-ert fűtök 24-25 fokra. Ezekután, nemértem hogy mi a búbánatnak átverés a brikettel való fűtés. Természetesen egyetértek azzal , hogy a faapriték olcsóbb tüzelési lehetőség, mivel nemkell plusz energiát beleadni. DE! arra nagyobb tárolóhely szükségeltetik. És az egyszerű kazán nemelégséges ahoz. Igy ami pénzt megspórolunk a brikett előállitásán, azt odaadjuk a kazán átalakitássára , vagy a megfelelő kazán megvásárlássára , ami, szintén drágább , mint egy egyszerű vegy.tüz. kazán. Nemóhajtok senkivel ellenkezni. Csak leirtam saját , már negyedik éve tartó tapasztalatomat. És nemértek azzal egyet, hogy a brikett és a pellet egy átverés. Az igaz hogy a fabrikett drágább mint a szalmabrikett. De nemis ár az annyival tőbbet. A szalmabrikett bőségesen elég a fűtéshez. És olcsóbb!       |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|