|
|
|
|
 |
<Zanavabets>
2009-10-28 23:08:00
|
2465
|
Próbálkoztam tegnap az azonos expoval, de a fénymérő elég hülyén viselkedett az R72 szűrővel. Két expoidőt adott meg ugyanarra a témára, ha hagyományosan mértem fényt vagy ha liveview-n keresztül. Keresőkupak fent volt. Az LV egyébként elég jól használható a komponáláshoz és a kézi élességállításhoz is. Viszont a kontraszt-detekt af totál életlen eredményt ad, használhatatlan. Olyan diffúz pacákra adott élességvisszajelzést, azt hittem a gép romlott el. :-) Úgyhogy marad a manuálfókusz.
Az expo normál fénynél 1/500, IRben 10 sec volt.

 |
|
A hozzászólás:
 |
DimensionSeven
2009-10-25 22:04:25
|
2457
|
| 450D? Passz. Ha lesz napfény, próbáld ki: csinálj egy jól exponált látható képet, majd ugyanarról egy infrát (kb. hasonlóra exponálva, bár majd látni fogod hogy a beégést tanácsos kerülni, mert az egyéni fehéregyensúly meglepetéseket tartogathat a csúcsfényeknek). A záridők különbségéből könnyen ki tudod majd számítani. |
|
Előzmény:
 |
<Zanavabets>
2009-10-25 20:09:15
|
2456
|
Ha holnap véletlenül normális fények lennének, kipróbálom a kontraszt-detekt autofókuszt. De lehet hogy kell hozzá legalább egy 50/1.8. Csak a szűrőmenete nem 58-as. :( Nem tudom próbáltátok e már pl a Napon beállítani a végtelen fókuszt, vagy ne is próbálkozzak vele mert károsítja a szenzort? Egyébként 450D-m van, ebben kb hány fényértékes a hotmirror? |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|