|
|
|
|
 |
Ronai_Peter*
2009-10-26 10:01:59
|
63
|
Szia JordanT!
FF-re jellemzően 80-135 mm-t szoktak ajánlani. A belinkelt cikk biztosan kifejti a miérteket is. Ismerek viszont embereket akik 200, sőt 300 mm-es optikákkal is portréznak, méghozzá nem is rosszul. Lényeges, hogy torzításmentes legyen a portré és a csekély mélységélesség előnyös tud lenni. Ezért nagy látószöggel nem szokás portrézni, főleg nem csak arcot, közelit, viszont láttam 24mm-el néhény magyon jó képet már, ami szvsz. belefért a portré kategóriába ... Lsd. még: Portréfotózás c. könyv, szerző:Sevcsik.
Üdv, Péter :-) |
|
A hozzászólás:
 |
Carvi
2009-10-25 21:44:49
|
62
|
Tessék, itt a segítség... Szerintem: minél nagyobb a gyújtótávolság, annál jobb, tehát - kérdésedre válaszolva - a 85mm-es nyerőbb :) |
|
Előzmény:
 |
JordanT
2009-10-25 21:26:56
|
56
|
Inkább akkor már nekem segítsetek: portrézáshoz melyiket ajánlanátok: 50/1.4-et vagy 85/1.8-at? Áruk közel azonos. Pro-kontra érveket is szívesen fogadok. Előre is köszi! |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|