Keresés

Részletes keresés

Ronai_Peter* Creative Commons License 2009-10-26 10:01:59 63
Szia JordanT!

FF-re jellemzően 80-135 mm-t szoktak ajánlani. A belinkelt cikk biztosan kifejti a miérteket is.
Ismerek viszont embereket akik 200, sőt 300 mm-es optikákkal is portréznak, méghozzá nem is rosszul. Lényeges, hogy torzításmentes legyen a portré és a csekély mélységélesség előnyös tud lenni. Ezért nagy látószöggel nem szokás portrézni, főleg nem csak arcot, közelit, viszont láttam 24mm-el néhény magyon jó képet már, ami szvsz. belefért a portré kategóriába ...
Lsd. még: Portréfotózás c. könyv, szerző:Sevcsik.

Üdv,
Péter
:-)
A hozzászólás:
Carvi Creative Commons License 2009-10-25 21:44:49 62
Tessék, itt a segítség...
Szerintem: minél nagyobb a gyújtótávolság, annál jobb, tehát - kérdésedre válaszolva - a 85mm-es nyerőbb :)
Előzmény:
JordanT Creative Commons License 2009-10-25 21:26:56 56
Inkább akkor már nekem segítsetek: portrézáshoz melyiket ajánlanátok: 50/1.4-et vagy 85/1.8-at? Áruk közel azonos. Pro-kontra érveket is szívesen fogadok.
Előre is köszi!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!