Keresés

Részletes keresés

ZolaTeso Creative Commons License 2009-10-26 10:25:00 2459
Ha a 40D-ből indulok ki, amit nem tudtam használni már a 850-es szűrővel sem, akkor rossz helyen és nagyon vág :) A baj az, hogy a 40D és a 10D képe között hatalmas eltérés van, ugyanazzal az objektívvel és 720-as szűrővel... A többi szűrővel készült képeket meg már nem is érdemes összehasonlítani...
DimensionSeven Creative Commons License 2009-10-25 22:04:25 2457
450D? Passz. Ha lesz napfény, próbáld ki: csinálj egy jól exponált látható képet, majd ugyanarról egy infrát (kb. hasonlóra exponálva, bár majd látni fogod hogy a beégést tanácsos kerülni, mert az egyéni fehéregyensúly meglepetéseket tartogathat a csúcsfényeknek). A záridők különbségéből könnyen ki tudod majd számítani.
A hozzászólás:
<Zanavabets> Creative Commons License 2009-10-25 20:09:15 2456
Ha holnap véletlenül normális fények lennének, kipróbálom a kontraszt-detekt autofókuszt. De lehet hogy kell hozzá legalább egy 50/1.8. Csak a szűrőmenete nem 58-as. :(
Nem tudom próbáltátok e már pl a Napon beállítani a végtelen fókuszt, vagy ne is próbálkozzak vele mert károsítja a szenzort?
Egyébként 450D-m van, ebben kb hány fényértékes a hotmirror?
Előzmény:
DimensionSeven Creative Commons License 2009-10-25 18:02:07 2453
Elviekben igazad van az élőképpel kapcsolatban, de szerintem konvertálatlan géppel túl jól nem fog menni a dolog, sztem túl kevés az ami átjut hogy működjön a kontrasztdetekt AF. Fényerősebbel? Hát, ha van módod rá, pl. egy 24 f1.4-gyel kipróbálhatod, de az infraszűrő erőssége a D80-amban 12 rekeszérték, a 40D-ben még több, úgyhogy valszeg az a fényerő is kevés lenne.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!