|
|
|
|
 |
ZolaTeso
2009-10-26 10:25:00
|
2459
|
| Ha a 40D-ből indulok ki, amit nem tudtam használni már a 850-es szűrővel sem, akkor rossz helyen és nagyon vág :) A baj az, hogy a 40D és a 10D képe között hatalmas eltérés van, ugyanazzal az objektívvel és 720-as szűrővel... A többi szűrővel készült képeket meg már nem is érdemes összehasonlítani... |
|
 |
DimensionSeven
2009-10-25 22:04:25
|
2457
|
| 450D? Passz. Ha lesz napfény, próbáld ki: csinálj egy jól exponált látható képet, majd ugyanarról egy infrát (kb. hasonlóra exponálva, bár majd látni fogod hogy a beégést tanácsos kerülni, mert az egyéni fehéregyensúly meglepetéseket tartogathat a csúcsfényeknek). A záridők különbségéből könnyen ki tudod majd számítani. |
|
A hozzászólás:
 |
<Zanavabets>
2009-10-25 20:09:15
|
2456
|
Ha holnap véletlenül normális fények lennének, kipróbálom a kontraszt-detekt autofókuszt. De lehet hogy kell hozzá legalább egy 50/1.8. Csak a szűrőmenete nem 58-as. :( Nem tudom próbáltátok e már pl a Napon beállítani a végtelen fókuszt, vagy ne is próbálkozzak vele mert károsítja a szenzort? Egyébként 450D-m van, ebben kb hány fényértékes a hotmirror? |
|
Előzmény:
 |
DimensionSeven
2009-10-25 18:02:07
|
2453
|
| Elviekben igazad van az élőképpel kapcsolatban, de szerintem konvertálatlan géppel túl jól nem fog menni a dolog, sztem túl kevés az ami átjut hogy működjön a kontrasztdetekt AF. Fényerősebbel? Hát, ha van módod rá, pl. egy 24 f1.4-gyel kipróbálhatod, de az infraszűrő erőssége a D80-amban 12 rekeszérték, a 40D-ben még több, úgyhogy valszeg az a fényerő is kevés lenne. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|